Nálunk 320 százalékon pörög a túlárazás meg a korrupció
Minden második közbeszerzést voltaképpen titkolva hirdetnek meg. Az uniós pénzeknél pofátlanul vastagon fog a ceruza.
Minden második közbeszerzést voltaképpen titkolva hirdetnek meg. Az uniós pénzeknél pofátlanul vastagon fog a ceruza.
Az LMP nem akarja elszunnyadni az Alstom és a BKV közötti állítólagos korrupciós ügyet. Bő 2 milliárd forint csúszópénz olajozhatta meg az együttműködést a gyanú szerint.
A szabad világ számtalan vezetője alkalmatlan lett volna a sarki közért irányítására, és megbukott volna a vácrátóti alpolgármesteri poszton. Ezeknek az embereknek kellene védeniük az ártatlanokat, nekik kellene békét teremteniük, megelőzniük a gazdasági válságokat.
Két hét múlva lesz ítélet Hiszékeny Dezső szocialista politikus korrupciós ügyében, az ügyész minimum öt év szabadságvesztést kért a vádlottra.
Az Alstom 2006–2007-ben 2,2 milliárd forintnyi kenőpénzt juttathatott két cégen keresztül a BKV-nak, hogy a cég nyerje a metrókocsitendert – írta a brit nyomozó hatóság vádiratára hivatkozva az Index. A ügyben Magyarországon a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomoz hivatali vesztegetés gyanúja miatt.
Hiába van szorult helyzetben az Országos Roma Önkormányzat, egyes képviselők állítólag havi 450 ezer forintos javadalmazást kapnak – állítja Vajda László képviselő, aki a mostani felállásban ellenzékinek számít. Elmondta azt is, hogy május 7-én, Budapesten akarnak tüntetni korrupció ellen tiltakozó romák.
A jobbikos képviselők összesen ötven azonnali kérdést nyújtottak be a parlamentben Orbán Viktor miniszterelnöknek a korrupció témájában. Mindegyik így kezdődött, hogy „a korrupció ötven árnyalata”. Az ellenzéki párt ezzel felborította az azonnali kérdések órájának megszokott menetrendjét – írja az Index.
A rendőrség újabb gyanúsítottakat vett őrizetbe, egykori vezetőpolitikusok is a letartóztatottak között vannak.
Jacob Zumának, a Dél-afrikai Köztársaság elnökének saját vagyonából vissza kell fizetnie a magánrezidenciájára fordított közpénz egy részét – így határozott az ország alkotmánybírósága.
„Mi a problémád, közpénzből közvagyont csinálunk, a közjó érdekében! Gyarapítjuk a nemzeti vagyont!" Vagyis a jegybankelnök házon belül elismerte, hogy ez esetben közpénzről van szó.
A gazdaságot és a politikát is megbénítja a korrupció Brazíliában, ahol négy hónappal az olimpia előtt fokozódik a káosz. Dilma Rousseff államfő az alkotmányos vádemelés, elődje a börtön elkerüléséért vet be minden eszközt.
A volt államtitkár szerint jót tenne, ha Kövér László lenne a párt elnöke, Paks II pedig sosem indul be.
Közel 8 milliárd forintot kaszál Mészáros Lőrinc vasútvillamosításon – írja a Figyelő.
A GDP óriási hányadát, 15 százalékát emészti fel a korrupció azokban az EU-tagállamokban, amelyeket a leginkább érint a probléma. Magyarország a 28 tagállamból a 18. a korrupciót tekintve. A sereghajtók: Horvátország, Románia és Bulgária.
Nem Kunfalvi Nóra érdekes, hanem a rendszer, ahol az aljasságért katedra jár. Hol fér el ennyi frissdiplomás gazember?
Nyolc hónap fogházbüntetésre ítéltek egy zalai fiatalt, aki pénzes borítékkal próbálta rávenni a tanárt, hogy adjon jobb jegyet neki az ismétlő matekérettségin. A büntetést két évre felfüggesztették, a fiú édesanyját bűnpártolásért ítélték el. A tanár a vesztegetést jelentette az igazgatónak, majd a rendőrségre került az ügy.
Két bíró is megakadályozná a korrupcióval vádolt volt Lula elnök miniszteri kinevezését, mert szerintük csak így akar kibújni a felelősség alól.
Alulfizetett orvosok és nővérek, hálapénz, külföldre távozó szakemberek, végeláthatatlan várólisták – így néz ki a magyar egészségügy a ZDF tudósítása szerint.
Ezrek vonultak ismét utcára Brazíliában, hogy tiltakozzanak Dilma Rousseff elnök és elődje, a Petrobras állami olajcéggel kapcsolatos korrupciós botrányba belekeveredett és ennek ellenére most miniszterré, egészen pontosan kabinetfőnökké kinevezett Luiz Inácio Lula da Silva ellen. A jelenlegi és az exelnök nyilvánosságra hozott telefonbeszélgetése olaj volt a tűzre.
Amit az ellenzék rendszerszintű korrupciónak lát, az valójában az állami tulajdon és a hatalomhoz kötődő vállalkozások helyzetbe hozása, ez pedig egybevág Orbán azon politikájával, hogy minden szinten az államot akarja erősíteni - írta Tölgyessy Péter volt politikus elemzésében. Szerinte Orbán szembemegy a nyugatos hagyománnyal és a joguralom rendjével, ideológiájában keveredik a két világháború közti időszak, illetve a marxista szemináriumok világa is.