Nem akárki mondja: megölik az embereket a Bitcoin és más kriptopénzek
Érdekes állítást fogalmazott meg Bill Gates, a Microsoft társalapítója a kriptopénzek veszélyeiről.
Érdekes állítást fogalmazott meg Bill Gates, a Microsoft társalapítója a kriptopénzek veszélyeiről.
Megosztják az ellenzéket, ellehetetlenítenek mindenkit, aki a hatalom ellen támadna, közben a gazdaság évi 15 százalékot zuhan, és már nincs más megoldás, mint egy saját kriptovaluta bevezetése. Nagy Sándor Gyula, a Külügyi és Külgazdasági Intézet vezető kutatójának írása Venezuela képtelennek tűnő világáról.
Az elmúlt hónapokban Dél-Korea inkább tiltotta volna a kriptovalutával való kereskedést, most azonban úgy tűnik, mégsem teszik meg. Az egyik leghangosabb Bitcoin-tiltó ország visszalépése komoly lendületet adhat a virtuális pénznek.
Megkezdte kriptovalutájának forgalmazását a dél-amerikai ország.
Informatikai guruk és spekulánsok egyaránt felfedezték maguknak a forradalminak minősített blokklánc technológiát, ezt Magyarországon is cégek tucatjának alapítása bizonyítja.
Bomba helyett pénzt gyártottak volna, de azonnal lebuktak.
Több bank meg is tiltotta ezt ügyfeleinek.
Túl gyakran tévesztik meg a fogyasztókat a kriptovaluták reklámjaival, a Facebook most az egyébként törvényesen működő cégeknek is megtiltja, hogy ilyet hirdessenek.
A hackerek 8 és fél órán át ügyködtek a Coincheck rendszerében, mire valaki kiszúrta a bajt. 260 ezer ügyfél számlájáról söpörték le a kriptopénzt.
Az valószínűleg már senki számára nem meglepetés, hogy a Bitcoinból származó nyereség után bizony kell adózni. Azzal viszont talán nincs mindenki tisztában, hogy bizonyos esetekben ezt nem feltétlenül Magyarországon kell megtenni. Külföldön is le lehet róni az ilyenkor szokásos közterheket, amelyek a hazainál akár jóval alacsonyabbak is lehetnek.
A hírek szerint DNS-átirányítással loptak el ismeretlen tettesek a napokban több százezernyi dollárnak megfelelő virtuális valutát. Noha a kriptopénzcserére szakosodott BlacWallet értesítette a felhasználókat a támadásról, a legtöbben csak akkor szembesültek azzal, miután beléptek az oldalra – és ezzel gyakorlatilag tálcán nyújtották át az ott tárolt pénzt.
Saját kriptopénzt vezet be a Kodak, s ez néhány szakértőt már a dot.com-lufira emlékeztet.
A készlethiánnyal kapcsolatos problémák mellett jelentős drágulást okoz a videokártyák piacán a mára szinte megkerülhetetlen gazdasági tényezővé vált kriptopénz. A tehetősebbek nemcsak felvásárolják a virtuális valuta bányászatához nélkülözhetetlen hardvereket, de – hogy szándékosan vagy sem – tesznek is azért, hogy a szegmens jelentős áremeléssel reagáljon a techvilágot érintő őrületre.
Amióta jó páran meggazdagodtak a kriptopénzeken, egyre több a szerencsevadász. Köztük olyanok is vannak, akik mások gépeinek erőforrásait használnák fel a jövedelmező kriptopénz-bányászáshoz.
A nagy-britanniai bejegyzésű EXMO Finance munkatársát december 26-án rabolták el. Egyelőre nem világos, pontosan ki fizette ki érte a váltságdíjat.
A Bitcoin fellendülése annyira lelkesítő néhány ország számára, hogy saját kriptovalután dolgozik, Izrael a harmadik ilyen nemzet lehet.
Együtt akarták elvenni egy férfi értékeit pénzváltás ürügyén.
A kriptovalutás tőkebevonás, vagyis az ICO veszélyeire figyelmeztet a Magyar Nemzeti Bank.
Hullámvasutazik jelen pillanatban a bitcoin, de még mindig jól járt az, aki jó korán szerzett ilyen (kripto)valutát. Feltéve, hogy nem vesztette el azt.
A hét közepén hackerek törtek be a dél-koreai Youbit nevű rendszerbe, ahonnan a Bitcoinok mintegy 17 százalékát sikerült megszerezniük.