Egyre kevesebb amerikai újszülöttet metélnek körül
Az amerikai kórházakban némiképp csökkent a körülmetélt fiú újszülöttek száma az elmúlt évtizedben - közölte jelentésében az Egyesült Államok betegségmegelőzéssel foglalkozó hatósága, a CDC.
Az amerikai kórházakban némiképp csökkent a körülmetélt fiú újszülöttek száma az elmúlt évtizedben - közölte jelentésében az Egyesült Államok betegségmegelőzéssel foglalkozó hatósága, a CDC.
Három hónap alatt több mint tízmilliárd forinttal nőtt a kórházak adósságállománya, megközelíti a 130 milliárd forintot - közölte az egészségügyi államtitkárság.
Olyat nem mondok ki, hogy biztosan nem fogok 2014-ben elindulni, olyat meg pláne nem, hogy biztosan el fogok – mondta a főpolgármester.
A jogszabályi háttér hiányával indokolta a főpolgármester, hogy a közgyűlés a tervezettel ellentétben mégsem döntött szerdán a fővárosi kórházak állami kézbe adásáról. A szocialisták örülnek a döntésnek.
Újra működik a kórházak többsége Líbia fővárosában, kivéve az Abu Slim-et, ahol több száz holttestet találtak nemrég. Elsősorban a fegyverek okozta sérülések miatt mennek az emberek az egészségügyi intézményekbe, sok közöttük a gyermek.
A nem sürgős műtétek elhalasztását javasolja a hőségriasztás idején az országos tiszti főorvos. Paller Judit ajánlásában szerepel az is, hogy sűrűbben cseréljék az ágyneműt a kórházi kórtermekben és szellőztessenek a korai órákban.
Az államosítás következménye, hogy kevesebb lesz a kórház, de ez nem jelenti azt, hogy állások szűnnek meg - közölte Csiba Gábor, a Stratégiai Szövetség a Magyar Kórházakért Egyesület elnöke a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában.
Betegellátási feladataik elvégzésre összesen 255 kórháznak körülbelül másfélmilliárd forint többletforrást biztosít a Nemzeti Erőforrás Minisztérium – közölték hétfőn.
A mai kórházi struktúra fenntartásához kevés a pénz, ezért szerkezeti átalakítás kell, s a kisebb és hatékonyabb kapacitások miatt felszabaduló forrásokat az orvosok, nővérek bérének emelésére lehet fordítani - nyilatkozta Sinkó Eszter egészségügyi szakközgazdász, a szakminiszter tanácsadó testületének egészség-gazdaságtani tagozatának vezetője.
Nem emlékszik, hogy 500 milliárdot követelne az államtól - reagált a főpolgármester a Népszabadság cikkére.
A kórházak felhalmozott adósságainak rendezése nélkül csődbe mehetnek a hazai egészségügyi intézmények - mondta csütörtöki telefonos sajtótájékoztatóján a Fővárosi Közgyűlés egészségpolitikai és szociális bizottságának szocialista alelnöke.
Nehéz, sokszor szinte lehetetlen megállni a kórházak körül, pedig sokszor nagy szükség lenne a közeli parkolóhelyre - értesült az MR1-Kossuth Rádió.
"Az egészségügyi dolgozók bére nem a Semmelweis-tervtől függ. Jó néhány területen lehet hangos tiltakozást hallani, de meg kell vizsgálni, mit bír el a gazdaság" - mondta a kormányszóvivő az egészségügy átalakításáról.
Az utóbbi évtizedben bármelyik kormány tervezte a költségvetési kiadások csökkentését, első dolga volt, hogy a felsőoktatás és az egészségügy pénzeihez nyúljon hozzá. Mindez a Semmelweis Egyetem rektorát joggal zavarja, hiszen a régi „SOTE” utódja nemcsak az egyik kiemelt fontosságú magyar felsőoktatási intézmény, hanem a hazai orvosképzés fő bázisa. Tulassay Tivadar a Gutmann Fórumon, a privátbank által szervezett előadáson és háttérbeszélgetésen elemezte a magyarországi felsőoktatás és az egészségügy helyzetét.
A Kórházszövetség elnöke szerint nem irreális az a cél, hogy a fővárosi egészségügy állami kézbe kerüljön, mivel nagyon heterogén a tulajdonosi összetétel, és az egyes intézményi részelemek nem illeszkednek egymáshoz. A főváros vonatkozásában szükséges az integráció, és az államnak szerepet kell ebben vállalnia. Ez egy olyan irány, amit végre kell hajtani, különben itt lesz a legkaotikusabb a rendszer - fejtette ki Rácz Jenő a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorában.
Az állam venne át 12 fővárosi kórházat a Semmelweis Terv szerint, az ingatlanvagyon egy részét értékesítenék, amelyet fejlesztésre lehet fordítani - írja hétfői számában három napilap.
Az orvosok és a szakápolók mellett már gyógytornászoknak és gyógyszerészeknek is ajánlanak külföldi munkákat.
Szócska Miklós egészségügyi államtitkár szerint minden kórházbezárással kapcsolatos híresztelés rémhír. A főtisztviselő csütörtökön Szegeden úgy fogalmazott, „gyógyhely nem szűnik meg, de funkciót válthat”.
A Népszava információi szerint két esetben "az önkormányzattal összefüggő mulasztásokról" van szó, míg egy esetben súlyosabb vétségről.
Az MSZP fővárosi frakciójának vezetője szerint október óta káosz van az egészségügyben, az országos és helyi egészségpolitika szereplői eltérően nyilatkoznak, hol államosítanának, hol integrálnának, de szóba került a privatizáció is.