„A Várban ma már nem akasztanak, legföljebb elveket a szegre”
Az első – antikváriumban sem fellelhető – kiadás után 130 évvel újra közkinccsé vált Gerő Ödön: Az én fővárosom című, mai szemmel is élvezetes városkönyve.
Az első – antikváriumban sem fellelhető – kiadás után 130 évvel újra közkinccsé vált Gerő Ödön: Az én fővárosom című, mai szemmel is élvezetes városkönyve.
Fajsúlyos esszé Rab László vékony könyve, A pokol tornácán. Alcíme: Kun páter útja az akasztófáig.
Két kilencven fölött járó holokauszttúlélő visszaemlékezéseit teszi közzé a 21. Század Kiadó egy-egy könyve, két döbbenetes egyéni életutat.
A Garin doktorban a harmadik világháború és az első iszlám forradalom after partyjai még zajlanak, a világ egykori legbefolyásosabb politikusait pedig egy szanatóriumban ápolják.
Az emberiség mindig kacérkodott az élet korlátlanságának gondolatával, már akkor is, amikor a hosszabbítás lehetőségei jóval szerényebbek voltak. Ezt éneklik meg generációk szájról szájra terjesztve, versbe szedve, novellába fűzve, regényben kibontva vagy minden szépirodalmiságot mellőzve tényszerűen, tudományosan.
A miskolci cigányok kiűzetésével végződő rasszista politika három évtizedét írta meg A nemzeti(-)szocialista Miskolc című könyvében az ott született, barakklakásból kiemelkedett tanító, ismert jogvédő, volt országgyűlési képviselő Horváth Aladár.
A könyv biztos pont minden karácsonykor, így aztán nagyot merítettünk a könyvesboltok kínálatából. Nem egy, hanem két listát is összeállítottunk, hogy senki ne maradjon olvasnivaló nélkül – akár magának, akár másnak keres ajándékot. Most a másodikat olvashatja.
A könyv biztos pont minden karácsonykor, így aztán nagyot merítettünk a könyvesboltok kínálatából. Nem egy, hanem két listát is összeállítottunk, hogy senki ne maradjon olvasnivaló nélkül – akár magának, akár másnak keres ajándékot. Most az elsőt olvashatja.
Gergely Ágnes nyolcvanon jócskán túl verstömörségű prózájában egyre inkább csak arra emlékszik, amire emlékezni érdemes, akár a rég-, akár a közelmúltból.
Ismeretterjesztő könyvek a világegyetemről és a zenéről, továbbá különböző állatokról (úgyis mint macskák, rovarok, illetve kihalt állatok), varázslatos és vicces mesék kéményseprőkről és iskolai csínytevésekről, illetve egy kamaszoknak szóló antológia, amit a szülőknek is érdemes lesz olvasgatni – idén is szeretnénk tippeket adni a karácsonyi ajándékozáshoz a szülőknek.
Mi hajtja az embert a megtérés felé? És mi mozdít el egy hívőt a szkeptikusság irányába? A francia Emmanuel Carrère mind a két utat bejárta, de kíváncsi volt arra is, hogy az első keresztények hogyan jutottak el addig, hogy higgyenek egy Jézus nevű aszketikus forradalmárban, és valószerűtlen kultuszt építsenek köré. És miközben ezt kutatja, kicsit újrarajzolja az evangéliumokat.
A komoly sorskérdések mellett elkötelezett író ezúttal sem tagadja meg önmagát, de azért a kisebb korosztálynak szóló, vadonatúj könyve, A karácsonyi malac elsősorban mégiscsak bájos gyerekmese, némi súllyal és egy sajátos csodavilággal.
Jó hír az olvasás szerelmeseinek.
Az író politikai okokra hivatkozik.