Havi nettó egymillióért keresnek kürtőskalácssütőket egy budapesti karácsonyi vásáron
Az angol nyelvtudás sem feltétel, csak „előny”.
Az angol nyelvtudás sem feltétel, csak „előny”.
A Szent István-bazilika előtti vásár dobogós lett egy internetes szavazáson.
A streetfood divatba jöttével egy étteremhez képest minimális befektetéssel és szaktudással indítható gasztrovállalkozás gyakorlatilag akárhol, és ez sok külföldön megélhetést kereső magyart is megihletett. A kürtőskalácsbiznisszel például többüknek is sikerült egzisztenciát teremteniük, hol könnyebben, hol szinte vért izzadva.
Tovább gyűrűzik a vita az édességről, most épp Erdélyben szólaltak fel a román mezőgazdasági miniszter ötlete ellen.
Tavasszal kérelmet nyújtunk be az EU-nak, hogy a népszerű édességet nyilvánítsák ún. hagyományos különleges termékké, mégpedig székely-magyar termékké. Közben a románok is szeretnék levédetni a kürtőskalácsot mint hagyományos román terméket.
Bíróságon folytatódik a hazai vita a kürtőskalács európai hagyományos különleges termékké nyilvánítása ügyében – írta a Magyar Nemzet. Az illetékes szakmai szervezet a lap szerint azt fontolgatja, hogy Ausztriában regisztráltatja a süteményt.
A Nemzetközi Kürtőskalács Szaktestület székelyföldi tagjai azt mérlegelik, hogy romániai hagyományos különleges termékként jegyeztessék be a kürtőskalácsot az Európai Unióban - tudatták a közleményükben. A Földművelésügyi Minisztérium szerint viszont csak hiányos anyagot adtak le, ezért nem lett még hungarikum a kürtőskalács.
Barna Tibor öt éve él Norvégiában, Tromso városában újságot árult és üvegek visszaváltásából élt. Napi 10-14 órás munkával mára eljutott oda, hogy saját pékséget nyit a településen, ahol kürtős kalácsot fog árulni. Történetéről a norvég közszolgálati média riportot készített.