Hogyan kaptak nevet a színek?
Az emberi szem működése indokolja a sorrendet, ahogyan a színek szerte a világon elnyerték nevüket - állítják virtuális emberekkel végzett számítógépes szimulációjuk alapján olasz fizikusok.
Az emberi szem működése indokolja a sorrendet, ahogyan a színek szerte a világon elnyerték nevüket - állítják virtuális emberekkel végzett számítógépes szimulációjuk alapján olasz fizikusok.
A szem hátsó felének vizsgálata betekintést nyújthat az illető agyának egészségébe is - idézte amerikai kutatók eredményét a BBC hírportálja.
Arca után lassan látását is visszanyeri Katie Piper brit modell, akinek 2008-ban savat öntetett az arcába volt barátja. A férfi szakításuk után bízott meg valakit azzal, hogy csúfítsa el az exét. Katie Piper szaruhártyáját őssejtek segítségével rekonstruálták.
Annak ellenére, hogy a világban látható dolgok egyszerre mindig csupán az egyik szemünkön keresztül jutnak el hozzánk, agyunk képes azonnal megalkotni egy koherens képet, ezért érezzük úgy, hogy mindkét szemünkkel látunk.
Ne higgyünk mindig a szemünknek. A Yale Egyetem kutatói ismét bebizonyították, hogy agyunk gyakran ver át bennünket.
Ami nekünk a fütyülés, az a briteknek és az amerikaiaknak az éjjeli látás. Vagyis e képességünket javítja a hiedelem szerint, ha sok répát eszünk - olvasható az Urbanlegends.hu blogon.
Sok idős autóvezetőnek nem a szemével van gond, hanem a látottak agyi feldolgozásával - állítják brit kutatók.
Korábbi tapasztalataik ellenére a tanulásra képtelen denevérek újra meg újra megpróbálnak "fémet inni" - a tájékozódásban ugyanis sokkal inkább fülükre hagyatkoznak, mint más érzékszervükre.
Az FDA, azaz az Amerikai Gyógyszerügynökség befogadott egy speciális eszközt, melyet a szembe lehet ültetni és 2,2-szeres nagyítást tesz lehetővé - írja a MedIQ blog szerzője.
Ha valaki nem lát, nem lesz finomabb a hallása vagy jobb a szaglása, csak sokkal figyelmesebben használja az érzékszerveit, mint a látók - valószínűleg egy mítoszt fog lerombolni kanadai pszichológusok most folyó vizsgálata.