Ez a mesterséges szem a tudósok szerint úgy viselkedik, mint az igazi
Hongkongi kutatóknak sikerült először olyan mesterséges szemet létrehozniuk, ami már majdnem olyan, mint az emberi szerv.
Hongkongi kutatóknak sikerült először olyan mesterséges szemet létrehozniuk, ami már majdnem olyan, mint az emberi szerv.
A Mojo Vision olyan kontaktlencsét fejlesztett, amellyel viselője egy sor szuperképességhez jut. A találmány a kiterjesztett valóságot használja.
Egy kísérlet keretében amerikai és kínai kutatók olyan nanorészecskéket fecskendeztek az egerek szemébe, ami átkonvertálta nekik az infravörös fényt látható fénnyé.
Először kezelték génterápiával a leggyakrabban látásromlást és vakságot okozó szembetegséget, az időskori makuladegenerációt.
Mi, emberek elképzelni sem tudjuk, mit láthat maga előtt például egy egyszerű légy, a tudomány viszont már ezt is képes a realisztikushoz igen közelálló módon megmutatni.
Tudományos alapon készült ez a GIF, amely a születéstől kezdve hónapról hónapra illusztrálja, hogyan fejlődik a gyerekek látása 1 éves korig.
Egy szimuláció során készült képeken összehasonlíthatjuk: ugyanazokban a helyzetekben mit látnak az emberek, és mit a macskák?
A legújabb kutatások szerint a férfiak és a nők másként látják a világot: míg a nők jobbak a színek között lévő apró különbségek megállapításában, a férfiak viszont ügyesebben követnek a szemükkel mozgó tárgyakat. Az is igaz, hogy a nők perifériás látása kifinomultabb, mellyel szemben a férfiak egy kisebb területre figyelmesebben koncentrálnak.
Egy úgynevezett bionikus szem segítségével újra képes részlegesen látni egy 51 éves amerikai nő. A speciális eszköz bekapcsolásakor hosszú évtizedek után ismét láthatta a fiát. A most 29 éves férfi nagyon kicsi volt, amikor édesanyja úgy-ahogy még tudta használni a szemét. Utána már csak elképzelni próbálta, hogyan is néz ki a gyermeke – egészen mostanáig.