Élő adásban nem jutott szóhoz a köztévé riportere a széltől
A szlovákiai Tornagörgőről próbált bejelentkezni az M1 riportere, de a 140 kilométer per órás szél a torkára fagyasztotta a szavakat.
A szlovákiai Tornagörgőről próbált bejelentkezni az M1 riportere, de a 140 kilométer per órás szél a torkára fagyasztotta a szavakat.
Műsorkészítői területen folytatja majd a munkáját Borsa Miklós, az M1 tévécsatorna megvert hírolvasója, a képernyőre nem tér vissza – közölte az MTVA.
Egyelőre nem vizsgálja a nyomozó hatóság az M1 műsorvezetőjének, Borsa Miklósnak a megtámadását, mivel sem feljelentés, sem bejelentés nem érkezett hozzájuk – tudta meg a hvg.hu rendőrségi forrásokból.
Borsa Miklóst Balatonfüreden támadták meg. Megkérdezték, ő mondja-e a híreket, majd rárontottak és ütötték. Az M1 megdöbbenéssel fogadta a hírt.
Eltolt bejelentkezések, összekevert nevek, összefüggéstelen interjúk, huszadrangú események alapos tálalásban, teljes tanácstalanság a stúdióban, napfogyatkozás, amit csak az ajkaiak látnak, és mindez óriási siker - ismerős? Ez a Dumaszínház M1-paródiájának második része, amely talán nem szól akkorát, mint az első rész, de azért szerez néhány önfeledt percet a nagyérdeműnek.
Megvan a véleménye a nemzeti hírtévéről a Magyar Televízió két legendás bemondójának. Kovács P. József a Blikknek, Kertész Zsuzsa pedig az Origónak beszélt erről – kulturáltan és visszafogottan, ahogy megszokhatták tőlük a nézők.
Közösülő pandák, bénázó riporterek és elgépelt feliratok színesítik a Dumaszínház április elején közzétett M1-paródiáját. A nyolcperces videóba a humoristák szinte minden olyan bakit igyekeztek belesűríteni, amit a március 15-én indított nemzeti hírtévé nézői is elcsíphettek esetleg. A dumaszínházas verzióban baj van a kapcsolással, az időjárás-jelentéssel és még a házigazda székével is, de igazán nem lehet panasz a pazar, 15 milliós nézettségre. Videó.
Kissé mókásra sikeredett csütörtökön a hírcsatornává alakított m1-en a szombathelyi repülőtér születésnapjáról szóló élő kapcsolás. A műsorvezető lelkesen vezette fel interjúalanyát, akinek a megfogalmazása szerint „fantasztikus titulusa” van. Gyorsan kiderült azonban, hogy a megszólaló férfi egyáltalán nem flottakapitány, hanem a helyi repülőklub titkára. Olyan titulus, hogy flottakapitány, nem létezik ugyanis - tette helyre a műsorvezetőt. „Hát köszönöm szépen” – érkezett a válasz a stúdióból. Videó.
Senki nem merte azt mondani a március 15-i indulást felsőbb sugallatra mindenáron erőltető MTVA-ban, hogy "figyelj, ezt nem lehet ennyi idő alatt megcsinálni". Pedig az ott dolgozók tudták, hogy ez képtelenség – állítják az új állami hírtévés forrásaink. A méregdrága új technika nem jött meg időben, ezért nem tudták megtanulni használni, a seregnyi új gyakornokot úgy selejtezték, mint a rossz zoknit, a maradékot pedig egyből a mély vízbe dobták. Az Ádár-féle elírás is kódolva volt állítólag, mert a BBC babérjaira törő csatornánál az elütések helyett csak a politikai megfelelőségre figyelnek. Ennek ellenére azzal biztatták őket, mekkora kaland lesz, hogy mindenáron elindulnak.
Évi 80 milliárd sokat segítene a magyar romákon. Ez a mocsokban született köztévé nem fogja helyettesíteni az értelmes politikát.
Kissé elírták kedd este a közmédia vasárnap indított hírcsatornáján az időjárás-jelentéshez készített grafikát - fedezte fel a 444.hu. Csütörtökre komoly kánikulát ígértek ugyanis, 30-35 fokos csúcshőmérséklettel, úgy, hogy szerdára még 10 fokos csúcsot prognosztizáltak. Csütörtökön ráadásul a nagy hőingadozás mellett csúszós utak is nehezítik majd a közlekedők dolgát – legalább is az m1 táblázata szerint. Az adatsor különlegessége volt még, hogy egymás után három csütörtöki előrejelzés volt benne - kinek melyik a szimpatikus. És az MTVA-nál vasárnap után csütörtök következik.
Eltűnt a közmédia időjárás-jelentői közül Csonka Tamás, Üveges Zoltán és Reisz András. A Facebookon önálló csoport követeli vissza a megszokott meteorológusokat, miközben sokan nem értik, miért kell egyszerre két időjárás-jelentő az m1-re, és miért nincs radarkép – írja az Origo.
Egyre többen nézik a köztévét, sőt a megújulás másnapján már a lakosság fele a köztévét bámulta – legalábbis az MTVA közleményeiben ezt állítja. Csakhogy az adatokat inkább kozmetikázzák, és olyan adatokat közölnek, amiket a szakma nem vesz alapul.