Legendás könyvesboltok, ahol Harry Potter született vagy a punk keresztanyja dolgozott
De van olyan világhírű bolt, amely egy folyón horgonyzó uszályon üzemel és olyan is, amelynek a tulajdonosa nélkül sosem jelent volna meg az Ulysses.
De van olyan világhírű bolt, amely egy folyón horgonyzó uszályon üzemel és olyan is, amelynek a tulajdonosa nélkül sosem jelent volna meg az Ulysses.
Elfogta a holland rendőrség a csütörtök esti maastrichti késeléses támadások feltételezett elkövetőjét, aki meggyilkolt két embert, és hármat megsebesített; a helyi média híradásai szerint a támadó és áldozatai is szíriaiak voltak.
Különös hely Maastricht. Az év nagyjából 355 napján csendben zajlik az élet Hollandia mindössze 19. legnagyobb településén, minden márciusban azonban tíz napra felbolydul a város. A helyi reptér megtelik magángépekkel, limuzinok és taxik hosszú sora érkezik a MECC-hez (Maastricht Exhibition and Congress Centre), a hotelszobák már hónapokkal korábban elfogynak erre az időszakra, az éttermekben pedig képtelenség szabad asztalt találni. Szinte moccanni sem lehet a városban, még a legkisebb sörözőkben is világhírű gyűjtőkbe és legendás műkereskedőkbe botlik az ember. Az amúgy mindössze 120 ezres városba 70 ezer vendég érkezik, mindannyian egyetlen céllal: hogy részt vegyenek a TEFAF vásáron.
A maastrichti TEFAF-hoz időzítve, minden év márciusában lát napvilágot az előző esztendő műkereskedelmi forgalmát összegző legátfogóbb két jelentés: a legnagyobb adatbázis, az Artprice aukciós összefoglalója, illetve a galériás piacra is kitekintő TEFAF Art Market Report, melyet az Arts Economics állít össze. Utóbbi főként a másik nagy online adatbázis, az artnet számaira épít.
A hollandiai Maastrichtból vásárol a BKV alacsonypadlós, használt buszokat. Összesen 30 dízelüzemű, szóló járművet vesznek – írja az Indóház.hu.
Lisszabonba és Maastrichtba indít járatokat a Wizz Air, a bakui járatra viszont nem lehet foglalni – jelentették be sajtótájékoztatón.
Tavasszal elindítja Budapest–Lisszabon járatát a Wizz Air – írja a Fapados info blog.
Úgy tűnik, mindössze egyetlen coffeeshop maradhat nyitva a hollandiai Maastrichtban, és annak a sorsa is kétséges. A határvárosban régóta megy a huzavona a polgármester és a könnyűdrogokat árusító kávézók között. Most a hírek szerint azon buktak el sorban a coffeeshopok, hogy külföldieket is kiszolgáltak, pedig az már elvileg tilos.
Nem tud dűlőre jutni a Maastrichti Coffeshopok Szövetsége a holland város polgármesterével. Onno Hoes azt akarja ugyanis, hogy a korábban életbe léptetett szigorítások alapján ne szolgálják ki a külföldi drogturistákat a helyi coffeeshopokban. A könnyűdrogot árusító kávézók viszont egy bírósági ítéletre hivatkoznak, amely alapján állítólag a külföldieknek is adhatnak füves cigit.
Már nem az amerikai, hanem a kínai a legjelentősebb műkincspiac – derül ki egy tanulmányból, amelyet európai képzőművészeti vásár idején tettek közzé a hollandiai Maastrichtban.
A törekvés egyértelműen az, hogy a tagállamoknak immár a nemzeti költségvetéseket érintő gazdaságpolitikai kérdésekben is az EU szintjén koordinált döntéseket kelljen hozniuk. Hogy mielőtt ezekben a kérdésekben egy tagállam határoz, kikérje az unió véleményét.
Pénzesőnek örvendezhettek Hollandiában hétfőn az autósok, mert leesett egy euróbankjegyekkel teli zsák egy pénzszállító kocsiról, és ki is szakadt.
Hamarosan csak hollandokat, belgákat és németeket szolgálnak ki a hollandiai Maastricht coffeeshopjaiban. Az indoklás szerint így próbálják csökkenteni a drogturizmussal járó kellemetlenségeket. Az önkormányzat diszkriminációtól tart.
Jóllehet a történelem előtti népek nyomait kutatták, Európa legnagyobb lótemetőjét találták meg holland régészek Maastrichttől északra, Borgharen települése közelében.