Szegedi kutatók eszközét is az űrbe viszi a SpaceX rakétája
Várhatóan júniusban indul majd el a világűr felé a SpaceX segítségével az az új magyar műhold, ami az elektroszmog vizsgálatára is alkalmas lesz.
Várhatóan júniusban indul majd el a világűr felé a SpaceX segítségével az az új magyar műhold, ami az elektroszmog vizsgálatára is alkalmas lesz.
Évente nagyságrendileg 300-400 nanoműhold kezdi meg munkáját, ezek közül a C3S platformja a legújabb kisműholdak egyike. Az űridőjárást fogja figyelni.
Kazahsztánból két magyar műhold is útnak indult hétfő reggel, köztük az első magyar asztrofizikai műhold.
SMOG-1 névre keresztelték a magyar szakemberek azt az 5x5x5 centiméteres műholdat, ami az ember által keltett elektroszmogot vizsgálja majd.
A tervek szerint március 22-én startol Bajkonurból a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatóinak és oktatóinak új űreszköze, a SMOG-1 zsebműhold - közölte a hírt honlapján a BME.
Magyarország négy év múlva utolérhet olyan államokat, mint Afganisztán, Azerbajdzsán, Bulgária, Banglades, Görögország vagy Türkmenisztán. A felsoroltak annak példái, hogy az ismert űrhatalmakon kívül is jó néhány ország üzemeltet már saját műholdakat.
Az ATL–1 és SMOG–P nevű eszközök is úgy működnek, ahogy kell, folyamatosan új adatokkal szolgálnak. Küldetésük tehát remek ütemben halad.
A kis eszközök december 6-án startoltak Új-Zélandról.
A Masat-1 (Magyar satelite) névre keresztelt magyar fejlesztésű műhold pályára állítását és útját az interneten is lehet követni.
Masat-1 (Magyar satelite) névre keresztelték azt a teljesen magyar fejlesztésű műholdat, aminek pályára állítását és...
Útra kész Magyarország első műholdja, a Masat-1, amely az egyenlítő környékén található európai űrközpontból február 9-én indul, a startot élőben közvetíti az Európai Űrügynökség (ESA) - tájékoztatták a fejlesztők keddi közleményükben.