Orbán Viktor ebben sem mondott teljesen igazat
Ma 8 ezer orvossal több dolgozik, mint 2010-ben – mondta Orbán Viktor Kötcsén, csakhogy a ténylegesen praktizálók száma 300-zal csökkent – számolt be a Népszava.
Ma 8 ezer orvossal több dolgozik, mint 2010-ben – mondta Orbán Viktor Kötcsén, csakhogy a ténylegesen praktizálók száma 300-zal csökkent – számolt be a Népszava.
A napokban a Magyar Nemzet hozta nyilvánosságra azt, hogy Magyar Péter, még Varga Judit férjeként VIP-ellátást vett igénybe a Honvédkórházban. A kötcsei pikniken a HVG stábja arról kérdezte a fideszes politikusokat, hogy ők jártak-e ki, vettek-e igénybe ilyen ellátást, és milyen gyakran járnak magánegészségügyi intézménybe.
Az aktív korúak számára társadalombiztosítási alapon nem lehet biztosítani a megfelelő szintű egészségügyi szolgáltatásokat, a vállalati szférának is be kell szállnia – mondja az egyik nagy magánegészségügyi vállalkozás, a Doktor24 alapítója, az egykori SZDSZ-es gazdasági miniszter, aki Magyar Péternek is üzen.
A VOSZ Egészségügyi Tagozatának elnöke szerint hiába gondolja a közvélemény, hogy pénzben úsznak, a tagcégek közül nagyon sokan komoly pénzügyi problémákkal küzdenek.
Átlagosan közel 20 százalékkal nőtt a magánegészségügyi szolgáltatók árbevétele tavaly – miközben amúgy a magas infláció mellett a reálbér csökkent és a lakossági fogyasztás összességében visszaesett.
A szolgáltatók pedig mozdulnak a részletfizetés felé, hogy még szélesebb réteget tudjanak megszólítani.
A Superhuman Center Kft. jól mutat majd a portfólióban Mészáros szintén friss szerzeménye, egy exkluzív budai fogászati központ mellett.
Egyre több magyar lakos kényszerül saját zsebből finanszírozni a fogorvost. A páciensek nagyrészt az állami ellátás iránti bizalomvesztés miatt fordulnak a magánszektorhoz.
Szeptember elsejével megszűnik az általános kötelező munkaalkalmassági orvosi vizsgálat. A dolgozók egészsége, a munkavédelmi szabályok és a termelés zavartalansága szempontjából mégis jobban járnak a munkáltatók, ha kivizsgáltatják dolgozóikat.
Ha a magánegészsügügyben hibáznak, fizessenek az államnak, aki a hibát kijavítja – erről szól egy, a Belügyminisztérium honlapjára feltölött jogszabálytervezet.
Az orvosi végzettségű Várkonyi férje magánegészségügyi vállalkozásánál vállalt tisztséget.
Fokozatosan vonul ki az állam az egészségügy területéről, és közben a kormányzati lépésekből kirajzolódik, hogy az ellátásban a magánellátóknak nemcsak kiegészítő, hanem nagyon is fontos szerepük lesz – mondta a hvg360-nak adott interjúban Álmos Péter, a Magyar Orvosi Kamara elnöke. Egyetért Orbán Viktorral abban, hogy az egészségügyi rendszer katyvasz, a kormány irányai viszont nem egyértelműek. Az ellátás színvonala sokat romlott az elmúlt 5-10 évben, és miközben próbálják ezért a dolgozókra tolni a felelősséget, a valódi ok a pénzhiány.
A magánellátások díjai átlagosan 30 százalékkal emelkedtek tavaly, amit egyre kevesebben tudnak zsebből fizetni.
Tőkeemeléssel, több cégen keresztül lett nagytulajdonos a Doktor24-ben egy, az ingatlanbizniszben utazó Futó Gáborhoz köthető Egészségügyi Befektetési Holding Kft.
Az egyik legnagyobb hazai magánkórház Jellinek Dániel ingatlanmogul tulajdona, a működtetése kerülhet ukránból török kézbe – értesült a HVG. Az új gazda elsősorban a nyugat-európai betegektől várja a nyereséget.
A Doktor24 tulajdonosa szerint százezreket buknak bizonyos műtéteken.
Tíz év alatt duplájára nőtt a magánszektorban elköltött pénz.
A dialízisközpontok közel felét működtető céget kebelez be a gyorsan terjeszkedő egészségügyi magáncég.
Széles Anna tulajdonosa is a vállalkozásnak.
A legtöbb magyar továbbra is csak akut egészségügyi panaszokkal fordul orvoshoz, akár állami, akár magánellátásban vesz részt. Az utóbbiban azonban érdekes trend bontakozott ki: az alkalmankénti fizetés helyett egyre népszerűbbek a rendszeres hozzájárulást követelő egészségbiztosítások. Ez azonban egyelőre inkább köszönhető a munkaerőért versengő cégeknek, mint a magyar társadalom egészségtudatosságának.