Annak ellenére választja sok magyar a magánegészségügyet, hogy a költségeket megterhelőnek érzi
A magánegészségügyi szolgáltatásért a döntő többség saját zsebből fizet, nem egészségpénztári számlát vagy egészségbiztosítást használva.
A magánegészségügyi szolgáltatásért a döntő többség saját zsebből fizet, nem egészségpénztári számlát vagy egészségbiztosítást használva.
A betegközpontúsággal és a nagyobb bizalommal indokolták a legtöbben azt, hogy magánorvoshoz járnak.
Az intézmény alapítója, vezetője eladta a maga 25 százalékos részét a Csányi érdekeltségébe tartozó cégnek.
Egy felmérésben megkérdezettek döntő többsége saját zsebből finanszírozza a szolgáltatást, alig vannak, akik egészségbiztosítással vagy egészségpénztári számláról költenek.
A volt SZDSZ-es gazdasági miniszter gründolta új zrt. a vidéki nagyvárosokra koncentrál, többek közt rendelőket és kórházakat nyit majd.
Gulyás Gergely lényegében azzal vádolta meg a meddőségi magánklinikákat, hogy visszaélnek állami forrásokkal. Holott nem is kapnak állami támogatást. A családokért felelős tárca nélküli miniszter szerint ha a szolgáltató nem szerződik a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelővel, akkor nem biztosított az átláthatósága, ezért indokolt megvonni a megmaradt magánklinikák működési engedélyét. Törvénymódosítást is beadtak már, amivel a meddőségi ellátásban megvalósulhat a teljes állami kontroll.
A második legnagyobb forgalmat a Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó Budai Egészségközpont könyvelhette el.
Az Emmi szerint csak a járványhelyzet végeztével pótolják az elmaradt műtéteket az állami ellátásban.
Önköltségi áron, haladéktalanul készek bekapcsolódni a közellátásba a meghatározó magánegészségügyi szolgáltatók az ellátórendszer tehermentesítése érdekében, kapacitásaik azonnali hasznosításáról hétfőn tárgyalást kezdeményeznek az egészségügyi kormányzattal - tudatta a PRIMUS Egyesület vasárnap az MTI-vel.
A rendkívüli intézkedés a veszélyhelyzet végéig áll fenn.
Az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben fogják ellenőrizni.
Kisebb betegforgalom, kevesebb bevétel – a magánegészségügyi ellátás is megszenvedi a világjárványt. Az sem világos, merre tart a közfinanszírozott egészségügy. Mégis, aki csak teheti, beruház, biztosra véve, hogy szükség lesz privát gyógyító kapacitásokra.
Van, ahol 12 ezer forintnyival is többet számolnak fel az ellátásért.
Nemcsak az állami, de a magánegészségügyben is megnőtt a terhelés a járvány második hullámában. Utóbbi leginkább a tesztek végzésével segít, de több magánkórházban megnőtt a műtétek iránti igény is. Ugyanakkor, mivel a magánintézményben dolgozó orvosok és szakemberek többsége az állami szférában is dolgozik, néhány magánkórházban a helyettesítésük is kihívást jelent.
Áremelkedést hozhat a magánegészségügyben az egészségügyi dolgozók másodállásának eddiginél szigorúbb szabályozása. Sok állami ellátásban dolgozó, tapasztalt orvos fordíthat hátat a közkórházaknak. A kérdés leginkább az, hogy a magánellátás kész-e helyettesíteni az államit.