Már a NEAK is vizsgálja, miért választják sokan a magánegészségügyet az állami helyett
Egyelőre viszont csak egyszázalékos azok aránya, akik kizárólag a magánegészségügyben gyógyíttatják magukat.
Egyelőre viszont csak egyszázalékos azok aránya, akik kizárólag a magánegészségügyben gyógyíttatják magukat.
Végleges döntés még nincs – mondta Gulyás Gergely.
A kormány az egészségügy átalakításának legújabb felvonásában sem igyekszik megszabni az állam számára, hogy pontosan mit és milyen színvonalon kell szolgáltatnia a betegeknek, igaz, a minőség garantálásában a magánszolgáltatók sem jeleskednek.
Sürgős beavatkozást igényelne a szülészetek problémáinak rendezése, ám a döntéshozók inkább kényszerítő intézkedésekről ötletelnek. A gyerekvállalásra buzdító kormány a családokat bünteti. A kismamákkal szolidáris szülésznők közül sokan felmondanak.
Túlterheltség és az átjelentkezők nagy száma miatt kellett a múlt héten másfél napra leállítani a betegfelvételt Magyarország egyik legnagyobb nevű szülészeti osztályán, a budapesti Szent Imre kórházban. Információink szerint azonban az egyre szaporodó hasonló döntések hátterében sokkal inkább az egészségügy rendszerszintű hibái rejlenek. Az új szolgálati jogviszony miatt sok szülész-nőgyógyász inkább a magánpraxist, a nyugdíjat vagy a külföldi munkavállalást választotta, ami miatt hiány van ügyeletvezető szakorvosokból. A megoldást a kormány az ügyeleti ellátás koncentrálásában látja.
A közérdekű állami alapítványi fenntartású egyetemnek könnyebb vállalkozásokat alapítani a SZTE kancellárja szerint, a bevételt visszaforgatják az intézmény működtetésére.
Inkább külföldre mennek sokan, ha lombikkezelést szeretnének, miután itthon államosították az ellátást.
Május 31-én járt le a felmondási tilalom, de még nincs felmérés a távozókról.
A Magyar Orvosi Kamara elnöke szerint a javaslatról részletes szakmai és társadalmi vitát kell folytatni.
Tízből mindössze egy embernek van magán egészségbiztosítása Magyarországon, de a lakosság több mint egyharmada nyitott lenne egy ilyen jellegű szolgáltatásra.
A legfiatalabbak mennek a leggyakrabban magánorvoshoz.
A magánegészségügyi ellátás színvonala pedig hanyatlásnak indulhat, nyilatkozta a legfrissebb HVG-nek Váradi Péter, az Önkéntes Pénztárak Szövetségének alelnöke.
Egyre többen fordulnak a magánegészségügyi szolgáltatások felé, ám biztosítás nélkül ennek súlyos ára lehet.
A Doktor24 és az UNION megvásárolja a pécsi Da Vinci Magánklinikát. Ez a hazai magánegészségügyi piac történetének legnagyobb tranzakciója, ráadásul ebben szerepet játszik Kóka János egykori SZDSZ-elnök is.
A 444 áttekintette az MTVA korábbi szerződéseit. Itt találtak rá a Doktor24 Medicina Zrt. nevére is, amely a volt SZDSZ-elnök érdekeltsége.
Újraindul, mentőorvosi kocsival, a hiánypótlónak számító személyi orvoslás a magánegészségügyben.
Észrevették a magyar pénzemberek az egészségügyben és az élettudományokban rejlő profitot. Egyre több jel utal arra, hogy ennek kiaknázását az Orbán-kormány is elő akarja segíteni a hozzá közel állók számára.
Észrevették a magyar pénzemberek az egészségügyben és az élettudományokban rejlő profitot. Egyre több jel utal arra, hogy ennek kiaknázását az Orbán-kormány is elő akarja segíteni a hozzá közel állók számára.
Az MTI 19 fotót adott ki a témában, míg az ellenzéki előválasztásról csak néhányat.