#menekültek



Nem lehet szó uniós menekültkvótákról a francia elnök szerint
 

Nem lehet szó uniós menekültkvótákról a francia elnök szerint

Németország és Franciaország közös álláspontot dolgoz ki az Európai Unióba irányuló bevándorlási hullám kezeléséről - jelentette be Angela Merkel kedden Berlinben a francia államfővel folytatott megbeszélése után. Francois Hollande francia köztársasági elnök szerint tagállami kvótákról viszont nem lehet szó.

MTI MTI

 

"Tehetetlen vagy!" – magyar kamionosok a menekültinvázióban

Calais kikötőjében tömegével próbálnak felszökdösni a Nagy-Britanniába tartó kamionokra a menekültek, de nincs ez másképpen Patrasban sem. Veszítenivalójuk mindenhol a kamionosoknak van, mert ha nem szúrják ki időben a potyautast, hatalmas büntetésekre készülhetnek. A sofőrök tehetetlenek, a hatóságok pedig vagy nem veszik komolyan az ellenőrzéseket, vagy összejátszanak az illegális bevándorlókkal. Sofőrök meséltek kalandjaikról a hvg.hu-nak.

Mizsur András Mizsur András


NYT: Szíriai menekültekkel népesítenék újra Detroitot
 

NYT: Szíriai menekültekkel népesítenék újra Detroitot

A Stanford Egyetem professzora és a New York-i ingatlanfejlesztési vállalat egykori vezetője szerint a szíriai menekültek ideálisak lennének Detroit újranépesítéséhez, az arab-amerikaiak ugyanis már jelenleg is dinamikus és sikeres közösséget alkotnak a városban.

MTI MTI






A koszovói után újabb menekülthullám jöhet
 

A koszovói után újabb menekülthullám jöhet

Koszovóiak után montenegróiak is útnak indultak az utóbbi hónapokban, hogy az Európai Unió országaiban próbáljanak szerencsét, a becslések szerint idén több mint 3 és fél ezer montenegrói hagyta el otthonát - számolt be erről honlapján a Szabad Európa Rádió balkáni irodája hétfőn.

MTI MTI








Malajzia: Jelenleg is 8 ezer menekült hánykolódik a tengeren
 

Malajzia: Jelenleg is 8 ezer menekült hánykolódik a tengeren

A malajziai hatóságok visszafordítottak két, összesen több mint nyolcszáz mianmari rohingja és bangladesi menekültet szállító hajót. Néhány órával később a thaiföldi parti őrség is megtagadta a kikötést egy hasonló menekülthajótól – közölték helyi illetékesek csütörtökön.

MTI MTI