Itthon is láthatóak lesznek a legfontosabb cannes-i filmek, hamarosan jön A feleségem története is
Enyedi Ildikó új filmjét már másfél hónap múlva bemutatják a magyar mozik, de jön az Arany Pálma-díjas és több más kitüntetett film is.
Enyedi Ildikó új filmjét már másfél hónap múlva bemutatják a magyar mozik, de jön az Arany Pálma-díjas és több más kitüntetett film is.
Az empátia és a kompromisszumkészség hiánya, a sértettség, a keserűség és a bosszúvágy mérgezi az emberi viszonyokat Fliegauf Bence új filmjében, amelynek egyik mellékszereplőjét a Berlinalén díjazták.
Öt percig tapsolt állva a közönség a cannes-i filmfesztiválon szerdán este, amikor levetítették Enyedi Ildikó legújabb filmjét, A feleségem történetét. A szerelmes hajóskapitányról és titokzatos feleségéről szóló drámát több mint 30 éve tervezi megrendezni Enyedi. A fesztivál utolsó előtti napján faggattuk a rendezőt, mit szól az amerikai kritikákhoz, és sikerült-e megvalósítani, amit a filmjében eltervezett. Elárulta, min borult ki a cannes-i premier előtt, ki lesz Jakob Störr magyar hangja, illetve melyik videójátékból készülő sorozatba szállna be szívesen.
Cannes-i premier nélkül is komoly kritikai visszhangot váltott ki Magnus von Horn svéd rendező filmje, a Sweat, mert univerzális és aktuális.
A mozik újranyitása után a mostani volt az első hétvége, amikor egy film újra normális bevételt hozott. Két hét alatt megduplázódott a mozizók száma.
A holokauszt traumájának átörökítésével és az emlékezés témájával foglalkozó Evolúció tetszett a filmfesztivál közönségének.
Az operatőrnek nem kell kapkodnia, a lemenő nap fénye addig dereng, ameddig csak szükség van rá. A producernek nem kell az évszak és az időjárás szerint helyszínt választania és drága pénzért utaztatnia a stábot.
Kinőtt már abból, hogy azzal törődjön, ki szereti és ki nem - éppen ezért nyugodt szívvel állt oda Karácsony 99 Mozgalma mellé a két éve hazaköltözött, producerként is dolgozó színésznő, aki úgy érzi, most összhangban van magával, az értékrendjével. Portréinterjú.
Badits Ákos első filmje nem mentes a sutaságoktól, de sokkal több benne a nemes és a szerethető.
A rendező az Arany Pálmáért versenyez Cannes-ban Füst Milán A feleségem története című regényéből készült filmjével. A macsó Störr kapitányt a holland Gijs Naber, Lizzyt a francia Léa Seydoux alakítja. Hasonló karakterek, mintha egyetlen emberen belül zajlana a dráma.
Az előzetes alapján erre a filmre nagyon megéri várni.
Az embereknek szükségük van egy gazemberre - csakúgy, mint a DC-képregényvilág főgonoszának, Jokernek, ugyanez a mottója a klasszikus Disney-rajzfilmek rettegett karakterének, Szörnyellának is, akinek eredettörténetét 200 millió dollárból filmesítette meg a szórakoztatóipari óriás.
A legjobb rendezőnek járó Oscart másodszor nyerte nő a filmtörténetben, ráadásul egyre több fiatal nő rendezhet a szórakoztatóipar fővárosában.
A 2019-es velencei filmfesztiválon bemutatott A világ dicsősége realista kaleidoszkóp egy elszegényedő család becsületének széthullásáról.
A Hang nélkül 2. már csak a második az észak-amerikai mozis sikerlistán, de összességében ez hozta a legtöbb pénzt a világjárvány idején. A lista vezetését egy új zenés-táncos film vette át.
A színésznek 78 évesen is tökéletesen áll az ikonikus szett.
Augusztus 12-én érkezik a Kuflik folytatása, az A kuflik és az Akármi mozifilm.
A látogatószám még mindig nincs a közelében sem a békeidőbelinek, de miután kinyitott a legnagyobb hálózat, egy hét alatt jelentősen nőtt a mozizási kedv.
2020-ban 130 filmmel kevesebb film került a mozikba.
Az észak-amerikai mozik életre keltését mutatják a hétvégi kasszasikerlista-adatok: John Krasinski Hang nélkül 2. című horrorfilmje 48 millió dollárt forgalmazott péntektől vasárnapig, felülmúlva minden várakozást és a legjobb bevételt hozva a koronavírus-járvány elmúlt évében.