Az őszinteség végzetes hiba a tökéletességet hajszoló influenszerek világában
Cannes-i premier nélkül is komoly kritikai visszhangot váltott ki Magnus von Horn svéd rendező filmje, a Sweat, mert univerzális és aktuális.
Cannes-i premier nélkül is komoly kritikai visszhangot váltott ki Magnus von Horn svéd rendező filmje, a Sweat, mert univerzális és aktuális.
Orbán Viktor eszközként használja az ukrajnai magyar kisebbséget, jelenti ki a Kurier kárpátaljai beszámolója. Járhat-e jelentős következményekkel az orosz vegyvédelmi erők parancsnokának meggyilkolása, teszi fel a kérdést Max Boot a Washington Postban. A brit hadsereg egyik nyugalmazott ezredese arra figyelmeztet a Daily Telegraphban, hogy megbukhat az iráni rendszer, ám azzal a térség csöbörből vödörbe jutna. Ukrajna segített megbuktatni a szír rendszert, mert lekötötte az orosz erőket, írja a Wall Street Journalban az ukrán elnöki hivatal vezetője. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Az újjáépítés csúcspontjának azt a pillanatot tartja Philippe Villeneuve, a Notre-Dame főépítésze, amikor a nyolcméteres kereszt felkerült a katedrális legmagasabb pontjára. A tűzvésszel tudatosodott benne, mit jelent a párizsi Notre-Dame, a gótika mesterműve a világ számára, mondja a HVG-nek adott interjúban.
Tényleg bármit el lehet adni az embereknek azzal, hogy a múltra emlékeztetjük őket – de nem csak tárgyakat, hanem gazdaságpolitikát is. A nosztalgia gazdaságát kutatók bemutatták, hogy minél szegényebb valaki, annál szebbnek hiszi a múltat, hogy a kollektív stresszhelyzetben jobban eltűrjük a drágulást, de még azt is, hogy ötvenéves gazdasági tévhitek tudják alakítani a politikát.
A megszokottnál merészebb fordulat az autós világban: a patinás brit Jaguar leállítja a gyártást, és két év múlva mindent másképp fog csinálni. Az új elektromos modellel a luxusautók piacát céloznák meg.
A részvényjegyzés már elindult, a kereskedés várhatóan pár hét múlva kezdődik.
Nem biztos, hogy még az ő életében olyan lesz az oktatási rendszer, ahova szívesen visszamenne dolgozni, de most ezért dolgozik – mondta a HVG-nek Törley Katalin, a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium polgári engedetlenség miatt elbocsátott pedagógusa. Kisstílű bosszúállásként értelmezi, hogy olyan igazgatók sem kaptak lehetőséget a folytatásra, akikkel a szülők és a diákok is elégedettek voltak.