Záporoznak a felvételek az új Jumanji forgatásáról
Dwayne Johnson nem aprózza el, teleszórja az Instagramját a népszerű kalandfilm remake-jének képeivel, videóival.
Dwayne Johnson nem aprózza el, teleszórja az Instagramját a népszerű kalandfilm remake-jének képeivel, videóival.
Ez még nem az élőszereplős Disney-film, hanem az A. A. Milne és fia kapcsolatát feldolgozó, vagyis leginkább a mese születéséről szóló mozi, két aktuális sztárszínésszel a főszerepben.
A jövő májusi film már az ötödik lesz a moziszériában, a balhés Johnny Deppet egyelőre nem fedték fel a kedvcsinálóban.
Hol van már a Batman, az Ollókezű Edward vagy az Ed Wood? Az egykor összetéveszthetetlen humoráról és horrorisztikusan megkapó képi világáról ismert rendező megint kijött egy fantáziátlan, közepes filmmel, mi pedig megpróbáltunk utánajárni, mi történhetett.
Az igaz történetet feldolgozó A martfűi rém című thriller az előzetes alapján hátborzongató lesz, csak november 10-ig kell rá várnunk.
Túl nehéz dolga nincs is: a rendezőként is jegyzett Fences színpadi változatáért a Tony-díjat már ő és a női főszereplő, Viola Davis is bezsebelte korábban.
A film után oldottan borozgató főszereplők, máshol nem hallott kulisszatitkok és kínos feszengés helyett valódi reakciók a közönségtől - rendeztünk egy lakásvetítést mi is Hajdu Szabolcs új közönségkedvenc filmjéből, és arra jutottunk, több ilyen alternatív módszerrel kellene próbálkoznia a magyar filmeseknek.
Maga a hercegnő/tábornokot alakító Carrie Fisher beszélt erről egy találkozón, ahol a Disney-vezér egy új Star Wars-filmet is bejelentett.
Most, hogy újra mozikba került a Casablanca, érdemes végigvenni a negyvenes években forgatott, ma is tökéletesen működő amerikai filmek legjavát. A világháború utáni időszak Hollywood fénykora volt: soha nem vettek annyi mozijegyet, mint akkor.
Kevés magyar rendező tette fel annyira magasra a lécet első nagyjátékfilmjével, mint Gigor Attila. A nyomozó után másodjára egy hasonló humorú, ám egészen más hangulatú filmmel jelentkezett, a Kút azonban hiába hemzseg a jobbnál jobb karakterekben, túl későn kezd el szórakoztatóvá válni, és mintha a forgatókönyv a főszereplőről is elfeledkezett volna. Így viszont egy kihagyott lehetőség a Kút.
Rövid időre tűnik fel Gigor Attila új mozijában, a Kútban, de azt a pár percet nehezen fogja elfelejteni bárki is, aki megnézi a filmet. Az igazán nagy filmszerepek azonban eddig jórészt elkerülték László Zsoltot, aki szerint ha az ország lemond az alternatív társulatokról és a tévéfilmekről, akkor hamarosan elvész a frissesség a színházi és mozivilágból. Interjúnkban azt is elárulja, milyen érzéssel ment ki a tanártüntetésre, és miért tartja vércinikusnak a kormányt.
Ha most arra kérnénk mindenkit, sorolja fel az összes problémáját a magyar filmekkel szemben, valószínűleg sorban érkeznének a jól ismert jelzők. Képzeljünk el ezután egy olyan magyar filmet, amely ezeknek a negatív beidegződéseknek a szöges ellentéte. Jó hírünk van: nem kell elképzelni, mert már létezik. Az a címe, hogy Ernelláék Farkaséknál.
Az utazók című film egy olyan férfi és nő történetét mutatja be, akik egy nagy űrmisszió közben felébrednek a hibernációból. Most megérkezett a gigalátványt és izgalmakat is ígérő előzetes.
2025-ben a szórakozás világára elsősorban a zsebünkből, okostelefonunk utódjáról és a hozzá kapcsolódó retinális kijelzőről nyílik majd a kapu. Az ő segítségükkel férhetünk hozzá személyre szabott médiatartalmakhoz: szimultán, de akár egyetlen metamédiumba kombinált, virtuális világokhoz, hologramokhoz és játékokhoz.
Kiosztották a 2016-os CineFest díjait, a gálán nagyot szakított egy dán világháborús dráma, de a legnagyobb tapsvihar Hajdu Szabolcs új filmjét, az Ernelláék Farkaséknál című alkotást övezte. Makk Károlyt Életműdíjjal tüntették ki.