Magyarok mentek a legtöbben Ausztriába
Magyarországról érkeztek a legtöbben Ausztriába az osztrák munkaerőpiac május elsejei teljes megnyitása után eltelt nagyjából egy hónapban.
Magyarországról érkeztek a legtöbben Ausztriába az osztrák munkaerőpiac május elsejei teljes megnyitása után eltelt nagyjából egy hónapban.
Nagyon felemás a csehek hozzáállása az országban dolgozó mintegy félmillió külföldi munkavállalóhoz. A STEM prágai közvélemény-kutató intézet tavaszi országos felmérésben a megkérdezettek háromnegyede szerint jelenleg túlságosan is sok külföldi állampolgár dolgozik Csehországban.
Svájcban még legalább 2014 májusáig érvényben marad az átmeneti szabályozás a Romániából és Bulgáriából érkező munkavállalók számára - erről döntött szerdán a svájci Bundesrat.
A magyarok 87,7 százaléka azért jelentkezne egy külföldi munkára, mert magasabb bért kapna, 47,6 százalékukat a jobb karrier lehetősége motiválja, míg a szakmai fejlődést 38,4 százalékuk jelölte meg a Trenkwalder munkaerőpiaci felmérésre során, amelyből kiderült az is, hogy 32,5 százalékuk a munkanélküliség miatt szeretne másik országban érvényesülni.
A magyar állampolgársági törvénnyel összefüggésben a Nagy-Britanniába az Európai Unió területén kívülről áramló lehetséges munkavállalói hullámról közölt cikket pénteken a The Daily Mail című brit lap.
Az amerikai fiatalok már egész korán megtanulják a felelősség súlyát, megismerkednek a munkavállalással járó problémákkal, kezelik a saját pénzüket. 14 éves kortól részmunkaidőben dolgoznak - olvasható a Tengerentúlról jelentem blogon.
Az elmúlt nyolc évben ugyan csökkent azok aránya, akik szerint a dolgozó anya ugyanolyan szoros kapcsolatban lehet gyerekeivel, mint a nem dolgozó, ám csökkent azok aránya is, akik szerint hatéves kor előtt mindenképp megsínyli a gyerek, ha az anyja dolgozni kezd - derül ki a Tárki áprilisi kutatásából.
A magyar felnőtt lakosság 7-8 százaléka menne hosszabb-rövidebb időre külföldre dolgozni, a legkedveltebb célországok Németország, Nagy-Britannia, valamint Ausztria és Írország - derül ki a Tárki Zrt. reprezentatív felméréséből.
A 45 év feletti férfiak felét utasítják el az álláshirdetésekre való jelentkezéskor, így a középkorú férfiak a legesélytelenebbek, hogy munkát találjanak - derült ki egy szociológiai kutatásból, amelynek eredményét szerdán ismertették Budapesten.
Több európai uniós tagállamban - így például Hollandiában és Dániában - a munkanélküliség ellenére is szükség van szakképzett munkaerőre, így ezek az országok vonzó célpontok lehetnek azoknak a magyar munkavállalóknak, akik más EU-tagállamban szeretnének dolgozni - hívja fel a figyelmet az Állami Foglalkoztatási Szolgálat (ÁFSZ).
Egyre gyakoribb, hogy más országban dolgozunk, mint ahol lakunk. De külföldi munkavállaláskor ritkán foglalkoztat minket, mennyi lesz a nyugdíjunk és hogyan kell majd kiszámítani. Íme, néhány sarokpont, mire érdemes odafigyelniük az Európai Unióban munkát vállalóknak nyugdíjuk megállapításakor.
Esélyegyenlőségi képzés indul az Állami Foglalkoztatási Szolgálat és a Nemzeti Tankönyvkiadó munkatársainak pályázaton nyert forrásból; az oktatás célja a munkatársak, s általuk a közvélemény szemléletformálása - közölte a képzés szervezője.
Miniszteri szinten is hivatalosan jóváhagyták hétfőn azokat az új európai uniós munkavállalási szabályokat, amelyek egyfelől megkönnyítik a magasan képzett munkavállalók bevándorlását harmadik országokból, másfelől súlyosbítják a szankciókat azokkal a cégekkel szemben, amelyek harmadik országokból érkezett illegális bevándorlókat alkalmaznak.