Lehet, hogy leleplezték Banksyt? – Videó
A felvételen szereplő férfi a kezével takarja az arcát a kamera elől.
A felvételen szereplő férfi a kezével takarja az arcát a kamera elől.
A férfi elég sok helyre bemászott már (például egy medve belsejébe, vagy egy kettévágott sziklába), most húsz napig tojásokon ül, hogy azok kikeljenek.
Nincs szó vandalizmusról, 35 dollárból kijött, nagyjából 3 óra alatt elkészült, és jókedvre derítette az embereket – így jellemezte újévre időzített művét a dél-kaliforniai művész, aki volt feleségével közösen kicsit átírta a híres Hollywood feliratot két betű átformázásával.
Geoffroy Mottart, egy brüsszeli virágkötő újragondolta az egyik legnépszerűbb Snapchat-filtert: unalmas szobrokat díszít valódi virágokkal.
„A férjemmel idén ünnepeljük házasságkötésünk 55. évfordulóját. A több mint fél évszázadnyi közös létünk esszenciája, hogy mindig támogattuk egymást céljaink elérésében, örültünk a másik szakmai sikereinek, és mindketten tettük a dolgunkat” – nyilatkozta az idei díjazott Gyürey Vera tanár, filmtörténész, az Oscar-díjas filmrendező felesége.
Éjszakánként lezárják a látogatók elől az észak-olaszországi Iseói-tó vizén lebegő 4,5 kilométeres ideiglenes pontonhidat, hogy kijavíthassák a hibákat Christo bolgár-amerikai tájművész legújabb installációján.
Nem kell aggódni, mi legyen majd a nagy húsvéti trakta maradékaival. Ha elég kreatívak vagyunk, akár még műalkotások is készülhetnek belőlük, azt nem állítjuk, hogy egyenesen a halhatatlanságnak. De van kitől tanulni.
Kissé félresikerült a performansza annak a holland művésznek, aki gipszbe öntette magát Hollandiában. Egy idő után nem kapott ugyanis levegőt a koporsószerű fehér borítás alatt, így végül segítséget kellett hívni hozzá. A tűzoltók verték le róla a gipszet az egyik rotterdami téren. A nő túlélte, de valószínűleg fizetnie kell.
Photoshophoz értő művészek igyekeznek ízlésesebb vagy legalább elgondolkodtatóbb alkotásokká varázsolni a világsztároktól ellopott meztelen képeket. Ön is pályázhat!
Nem tetszenek a munkakörülmények a Salzburgi Ünnepi Játékokon fellépő énekeseknek: azt mondják, hogy túl sokat, feleslegesen és pihenő nélkül kell próbálniuk.
Egy indiai születésű festőművész csaknem teljes három napját töltötte a nyilvánosság előtt egy manchesteri galériában a brit iparvárosban zajló művészeti fesztiválon. Nikhil Chopra vasárnap fejezte be a Whitworth Galéria új, félkész szárnyában a 65 órás performanszot: a közönség előtt festett, evett és aludt.
Falakat, házakat, tereket és egész utcákat beborító gigászi festményekkel visznek színt a világ legnyomorúságosabb szegénynegyedeibe a Haas & Hahn nevű holland alkotópáros tagjai.
Ez meg mi ez? Ez nem művészet! Ezt egy gyerek is megcsinálja. Sőt, fogom az iPhone-om, és megcsinálom én. Különben is, ki ez az Ojvé Vei, valami kamuművész putriképekkel?
110 kilométer, 150 művész, 90 metróállomás és 60 év. A Lonely Planet szerző-fotósa Lola Akinmade Åkerström végigjárta Stockholm metróhálózatát, hogy a világ legnagyobb földalatti galériáját megörökítse.
Minden évben felmerülnek az Art-mozik finanszírozása körüli gondok, melyek szerencsés esetben néhány héten belül megoldódnak, rosszabb esetben viszont bezáratják azokat. Kinek állna érdekében, ha megszűnnének a budapesti művészmozik? És kinek jó, ha megmaradnak?
Sztárművészek voltak már Damien Hirst előtt is – például Picasso és Warhol –, de senki sem alakította-irányította úgy saját művészeti felvevőpiacát, mint ő. A botrányművész kiállításáról a Tate Modernben, Londonban.
New York összes lakóját le akarja rajzolni Jason Polan. A fiatal művész előzetes megbeszélés alapján készít portrérajzokat az utcán jövő-menőkről.
Mindegy, hogy szobrász, festő vagy színész - a művészek lényegesen boldogabbak munkájukkal, mint a más hivatású emberek. Az eredményre a Német Gazdaságkutató Intézet (DIW) jutott egy reprezentatív felmérésében.
Állandó halálfélelem, érzelmi labilitás, „elfajzottság” és termelékenység jellemezte a 148 éve született expresszionista festőt, Edvard Munch-ot. Íme, néhány érdekesség a legendás művészről, akinek élete (rém)filmbe illő volt.
A válság nemcsak a művészeket sújtja: pénzhiánnyal küszködnek a rablók is, mert senki sem veszi meg tőlük az ellopott műveket - állítják milánói műgyűjtők.