Sokkal kevesebb pályakezdő tanár állt munkába az előző tanévben, mint ahányan nyugdíjba mentek
Azoknak, akik 2017-ben kezdték meg a pedagógusképzést, az ötöde kezdett friss diplomásként iskolában dolgozni az előző tanévben.
Azoknak, akik 2017-ben kezdték meg a pedagógusképzést, az ötöde kezdett friss diplomásként iskolában dolgozni az előző tanévben.
Az egyik státusztörvény elleni tüntetés után fejezték ki így a véleményüket a demonstrálók.
Fel sem merült, hogy az iskolájából ne csatlakozzon mindenki a sztrájkhoz, még az igazgató is támogatta a tiltakozást, mondta hvg.hu-nak adott interjújában Lukács János kolozsvári gimnáziumi tanár, a sikeres romániai tanártüntetések résztvevője. „Szomorú vagyok a magyarországi eseményeket látva", mondta arról, hogy míg Romániában a pedagógusok a három hétig tartó sztrájkkal és tüntetésekkel elérték, hogy lényegesen megemeljék az ottani tanárfizetéseket, a magyar parlament a szakszervezetek, diákok, szülők és ellenzéki politikusok tiltakozása ellenére a napokban elfogadta a státusztörvényt.
Az egyetemnek elfogyott a pénze, a kormány pedig csak akkor ad, ha modellt vált.
A kerület polgármestere szerint politikai döntés született és ezért Németh Szilárdot okolja.
Az egész évezredben nem volt ekkora egyeztetés, mint a státusztörvény megszavazása előtt – állította a köznevelésért felelős államtitkár.
A pedagógus, aki 2008 óta dolgozott az iskolában, egy magánintézményben folytatja.
Nem látszik, a roma érdekképviselet hogyan lesz képes folytatni tevékenységét.
Hogyan fog kinézni valójában a tanárok elvándorlása és hol jön képbe a szegregáció a státusztörvénnyel kapcsolatban? Miért a mostani válságban a legfájóbb a társadalmi mobilitás hiánya? Miért nincs olyan mosópor, amit az ellenzék el tudna adni? Novák Katalinnak vagy Harry Houdininek van több mozgástere? Ér-e bármit Bóka János profilja, ha előre kirántotta alóla a szőnyeget Orbán Viktor? És kivitelezhető-e egyáltalán ennyi akkumulátorgyár, fizikailag? Közéleti podcastunkban Ésik Sándorral, a Diétás Magyar Múzsa szerkesztőjével válaszoltuk meg az elmúlt fél év belpolitikai eseményeiből felvetődő, mégsem kellően körüljárt kérdéseit.
Nincs olyan iskola a megyében, ahonnan az életbe lépő státusztörvény miatt ne távozna pedagógus.
Az álláshirdetés szövege szerint a tanárok egy sor olyan készséggel rendelkeznek, amiket eredményesen kamatoztathatnának a tanácsadói karrier során is.
Kis híján 300 fővel emelné a kormány az iskolaőri állományt egy új határozat értelmében.
"A törvény számos olyan rendelkezést tartalmaz, amely mind a pedagógusok, mind a tanulók, mind pedig a szülők számára hátrányos, nem beszélve arról, hogy a törvény címével ellentétben semmiféle életpályát, előmenetelt nem foglal magában" – írják.
Szerinte ez a törvény "tartalmilag már más, mint az, amely a tiltakozást kiváltotta".
Soproni Tamás polgármester szerint az önkormányzat tömködi be az állam által hagyott lyukakat.
Négy etikai eljárás is indult a Budapesti Corvinus Egyetemen egy diák protekciós, “személyre szabott” vizsgáztatása miatt, ebből kettő részletei váltak ismertté eddig. A harmadik az egyetem időközben lemondott rektorát, Takáts Elődöt érinti, akit első fokon elmarasztaltak, másodfokon felmentettek – tudta meg a hvg.hu. A negyedik vizsgálat egy másik egyetemi vezető ellen folyik.
A belügy szerint a tantárgy célja a „haza iránt elkötelezett, gyakorlati honvédelmi ismeretekkel és készségekkel is rendelkező fiatalok célirányos nevelése”.
Kevesen, de egész nap tüntettek a státusztörvény elfogadásának napján. Kedden a diáktüntetések korábbi jellegzetes lelkesedése is hiányzott. Helyzetjelentés a Kossuth térről.
Kedden elfogadta a parlament a hosszú hónapok tiltakozásait kiváltó státusztörvényt, miközben a Kossuth téren pár tucat pedagógus, diák, és a gyerekek jövője miatt aggódó szülő gyűlt össze.