Nem hogy megegyezni, tárgyalni sem tudtak a pedagógus-szakszervezetek a kormánnyal
A kijelölt államtitkár csak az egyik érdekképviselettel tárgyalt volna, amit nem fogadott el a sztrájkbizottság.
A kijelölt államtitkár csak az egyik érdekképviselettel tárgyalt volna, amit nem fogadott el a sztrájkbizottság.
„Ahogy vécépapírnak és papírtörölközőnek is minden mosdóban lennie kell, legyenek mindenütt menstruációs termékek is”, érvelt a törvény mellett egy demokrata politikus.
Hétvégén volt a Történelemtanárok 31. Országos Konferenciája, amelynek résztvevői állásfoglalást adtak közre a tanárképzésről, és a pécsi, az iskolája tanulói és dolgozói védelmében fellépő és ennek kapcsán bírósági tárgyalás nélkül felelősségre vont kollégájukról.
Szintet lépett az átadások műfaja a kampányban.
Sorban írják alá az egyetemeket fenntartó alapítványok vezetői a kormánnyal kötött, a következő parlamenti cikluson is túlnyúló finanszírozási megállapodásokat, és nem épp úgy, ahogy szerették volna.
Nem azért mondtak fel neki, mert szakmailag ne lettek volna vele megelégedve.
Nem tekintik ajánlatnak, inkább a szakma megalázásának tartják a pedagógus szakszervezetek a miniszterelnök péntek reggeli nyilatkozatát, amely tízszázalékos – de csak lehetséges – tanári béremelésről szólt.
A Pedagógusok Szakszervezete szerint az alacsony bérek és a munkaterhek miatt nem akarnak tanárok lenni a frissdiplomások.
Míg a saját családjukkal élő tizenévesek kétharmada érettségit (is) adó középiskolát választ, addig az állami gondozott gyerekek közül csupán minden negyedik próbál érettségit szerezni.
A két legnagyobb pedagógus-szakszervezet, a PDSZ és a PSZ bejelentette, hogy közös sztrájkbizottságot alakítottak, amely azonnali hatállyal sztrájktárgyalásokat kezdeményez a kormánnyal. Céljuk: azonnali béremelés, a vetítési alap minimálbérhez kötése, a túlórák elszámolása és kifizetése, a munkaidő észszerű mértékű korlátozása.
A gimnazisták a legkülönfélébb megoldásokat választják, hogy megfeleljenek a követelményeknek.
Nagy port kavart Pécsen, hogy egy iskola megbecsült pedagógusát, Jancsula Dezsőt a bíróság első fokon elmarasztalta egy olyan ügyben, amelyben a szimpatizánsai szerint ő éppen azt tette, ami a feladata: igyekezett megvédeni a fiatalkorú gyerekeket az agressziótól és fenntartani a rendet az iskolában.
Komolyabban veszik a többi felső légúti megbetegedést is az intézmények, mint a koronavírus-járvány előtt.
A virológus szerint még nem olyan a helyzet, hogy iskolákat kelljen bezárni.
A Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke szerint az osztrák mintát kellene követni: minden osztályt hetente kellene tesztelni.
Várják azokat a 15–18 éves fiatalokat, akiket érdekel a színház, annak működése és „lélegzése” a mindennapokban. A részvétel ingyenes, a foglalkozások zárása egy előadás.
Kormánydöntés még nincsen a kérdésben.
Leginkább a brit és a holland egyetemeket vették célba.
Nem Jancsula Dezső tette veszélyes a társadalomra, sokkal inkább az, ha a magára hagyott oktatásban a saját eszközeivel eljárni próbáló pedagógust kriminalizálják – írja szakszervezet.