Na, ez is eljött: a kitermelő fizet, hogy átvegyék a kőolaját
Egy amerikai kőolaj-feldolgozó hordónként fél dollárt kér, hogy átvegye a csak drágábban feldolgozható olajfajtákat.
Egy amerikai kőolaj-feldolgozó hordónként fél dollárt kér, hogy átvegye a csak drágábban feldolgozható olajfajtákat.
Az Akri-Bijeel blokkban nincs gazdaságosan kitermelhető mennyiségű szénhidrogén, így az elmúlt időszakban a Mol tevékenysége a kutakat körülvevő munkaterület helyreállítására szorítkozott, most pedig beszüntették ottani tevékenységüket.
Több mint 11 éves mélypontjára, 35 dollár alá esett az Európában irányadó északi-tengeri Brent könnyűolaj ára szerdán a jelentős túlkínálat és a világgazdaság lassuló növekedése miatt érzett aggodalmak hatására.
Elindult az első amerikai olajszállítmány külföldre, miután az ezt tiltó 40 éves embargót nemrég feloldották.
Az orosz Urals olajfajta tradicionális vásárlói, a magyar Mol és a finn Neste a kőolaj minőségének romlására panaszkodnak – jelentette egy orosz hírügynökség.
Kedden folytatódott a kőolaj péntek óta tartó jelentős árcsökkenése, kora délután a Brent olajfajta hordónkénti ára már a lélektaninak számító 40 dollár alatt állt.
Az amerikaiak semmilyen bizonyítékot nem találtak az orosz vádra, miszerint a török elnök és családja, valamint a török vezetés az Iszlám Állam olaját szállíttatja Törökországba.
Az orosz védelmi minisztérium műholdas felvételeket mutatott be, amik azt hivatottak bizonyítani, hogy több csempészútvonalon szállítanak Törökországba olajat az Iszlám Állam által uralt vezetékekből. Az oroszok szerint a török államfő és családja is érintett a bizniszben, de lemondását nem követelték. A török fél egyelőre nem reagált.
Az orosz elnök állítja: olyan "kiegészítő adatokhoz" jutottak, amelyek alátámasztják feltételezésüket, miszerint az Iszlám Állam által ellenőrzött területeken kitermelt olajat ipari méretekben szállítják át török területre. Erdogan azt üzenete, lemond, ha Putyin vádjait rájuk tudják bizonyítani.
Míg az oroszok történelmi hagyományaiknak megfelelően erődemonstrációt tartottak az Iszlám Állam stratégiai állásainak bombázásakor, a terrorszervezetnek az olajfinomítók és -szállítók bombázása után is bőven marad még bevétele. Gazdasági okai is vannak, hogy a szárazföldi hadsereg bevetése elkerülhetetlennek látszik.
A brit BP olajipari konszern szerint nem fognak kimerülni az energiaszükséglet fedezéséhez szükséges készletek.
Leminősítette Szaúd-Arábia államadós-osztályzatát pénteken a Standard & Poor's, elsősorban azzal indokolva a döntést, hogy az olcsó olaj miatt a szaúdi államháztartási hiány várhatóan szinte példátlan mértékben nő az idén.
Az óriási állami mentőalap nemsokára kimerül, olcsó az olaj, hatnak a nyugati szankciók, a pénzügyminiszter kongatja a vészharangot.
A várhatóan tartósan nyomott olajárak miatt egyre gyengébbek az orosz gazdaság növekedési kilátásai - áll a Standard & Poor's csütörtökön Londonban ismertetett átfogó, felülvizsgált előrejelzésében.
Újjáéledt az Exxon Valdez teherhajó 1989-es tengeri katasztrófájában elpusztult vadvilág-populáció – jelentette be csütörtökön az amerikai igazságügy-minisztérium. Az olyan fajok, mint a tengeri vidra vagy a tarka réce populációjának nagysága elérte "a természeti katasztrófa előtti szintjét". Az ügy bírósági dossziéját lezárták, nincs többé alap arra, hogy a kőolajóriással szemben további kártérítési igénnyel lépjenek fel – tették hozzá.
Évente félmilliárd dollár jövedelemre tesz szert az Iszlám Állam nevű dzsihadista terrorszervezet az ellenőrzése alatt álló területeken kitermelt nyersolaj eladásából – írta csütörtökön a Financial Times.
A Szovjetunió felbomlása óta nem termeltek annyit, mint most.
A tartálykocsi a 6-os utat az M6-os autópályával összekötő úton borult fel, a balesetben a sofőr a helyszínen meghalt.
Az euró 315 forintig drágult, az amerikai tőzsdéken hatalmas veszteség jött össze, Kína miatt paráznak a befektetők.
A rubel árfolyamának mozgása szorosan követte az északi-tengeri Brent olajtípusét, amelynek ára hétfőn 0,3 százalékkal esett pénteki jegyzéshez képest. Az orosz Rosbank (Roszbank) elemzői szerint a kőolaj árának esése és a rubel további gyengülése azt is tükrözi, hogy az Egyesült Államokban egyre több olajfúró tornyot helyeznek üzembe.