Vége az aranyéletnek: már a született szaúdiak is kénytelenek izzasztó munkát vállalni
Szaúd-Arábia is ismerkedik a költségvetési megszorításokkal, amelyek szokatlan, korábban elképzelhetetlen változásokat indítottak el a munkaerőpiacon.
Szaúd-Arábia is ismerkedik a költségvetési megszorításokkal, amelyek szokatlan, korábban elképzelhetetlen változásokat indítottak el a munkaerőpiacon.
A globális olajkitermelés napi egymillió hordós emeléséről határoztak a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamai Bécsben.
Mohamed bin Szalman trónörökös fesztelenül beszélgetett a díszpáholyban Putyin elnökkel, miközben az oroszok szétzúzták Szaúd-Arábia válogatottjának reményeit a futball-világbajnokságon. Nemcsak diplomáciai udvariasságból mosolygott a sivatagi királyság tényleges vezetője, hanem azért, mert sikerült létrehoznia az amerikai-orosz-szaúdi szövetséget, amely meghatározhatja a jövőt – és nemcsak az olajpiacon.
Annyira különböznek az olajtermelők érdekei, hogy valószínűleg csak nagy viták árán tudnak majd megegyezni.
Donald Trump döntései miatt nőtt a nyersanyag ára, most az OPEC közbelépett.
2014 novembere óta a legmagasabb szintre emelkedett az északi-tengeri Brent nyersolaj ára kedden az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében. Röviddel 18 óra után a hordónkénti ára napon belüli csúcson, 80,38 dolláron állt.
Három és fél éves csúcsra ugrott a tőzsdéken az olajár, miután az amerikai elnök bejelentette, hogy felmondja az iráni atomalkut és visszaállítja a szankciókat Teherán ellen.
Már most is érdemes figyelni az árakra, mert a kutak árai között literenként akár 70-80 forint különbség is lehet.
Egy százalék körüli pluszba került a kőolaj ára arra a bejelentésre, hogy az OPEC tagjai megállapodtak önként vállalt termeléscsökkentésük jövő év végéig történő kiterjesztéséről.
Több mint kétéves csúcsra emelkedett a kőolaj világpiaci ára a legközelebbi határidős jegyzésekben hétfő délután, részben miután a szaúd-arábiai trónörökös a hétvégén egy korrupcióellenes művelettel megszilárdította hatalmát.
A Brent olajfajta hordónkénti ára több mint két éve először 60 dollár fölé emelkedett péntek délután.
Ciprus területénél háromszor nagyobb kiterjedésű gazdaságfejlesztési övezetet hoz létre Szaúd-Arábia, és a gazdaság diverzifikálásának jegyében több mint 500 milliárd dollár értékű befektetéseket hajt itt végre – jelentette be Mohamed bin Szalmán trónörökös.
A jelenlegi ötödére, vagyis hordónként 10 dollárra eshet az olaj ára - mondta egy iparági elemző a CNBC-nek. Várakozásai szerint az elektromos autók elterjedése már a következő 6-8 évben érdektelenné teszi az olajipart, és teljesen átalakítja a különböző energiahordozók jelentőségét a gazdaságban.
Technikai recesszió Szaúd-Arábiában: a pénzügyi világválság óta először az ország gazdaságának teljesítménye két egymást követő negyedévben is csökkent. A királyság az alacsony olajárakkal küszködik, vállalkozásai pedig nehezen tudnak megbirkózni a gazdasági reformokkal.
Az orosz energiaügyi minisztérium azzal számol, hogy az Európában irányadónak számító Brent olajfajta hordónkénti átlagára 45-55 dollár lesz jövőre.
Moszkva nem hisz az olaj árának emelkedésében- hosszú távon 40 dolláros hordonkénti árral számol. Ezt nyilatkozta Szentpéterváron Oroszország gazdasági minisztere a New York-i Bloomberg televíziónak.
Eredményes éven van túl a Mol-csoport, miközben az olajiparban problémát okoznak a csökkenő árrések és a kőolaj világpiaci árának mérséklődése – mondta Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató a cég közgyűlése után.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) érintett tagállamai 104 százalékra teljesítették a kitermeléscsökkentési megállapodásban vállalt kötelezettségeiket márciusban - derült ki az OPEC áprilisi jelentéséből.
Egyheti csúcsra nőtt a kőolaj világpiaci ára szerdán az amerikai kereskedelmi olajtartalék vártnál kisebb emelkedésének köszönhetően, a dollárt pedig a Nagy-Britannia európai uniós tagságának megszűnéséhez vezető folyamat hivatalos elindítása erősítette.