Több mint fél éve nem volt ilyen drága az olaj
A Brent olajfajta hordónkénti ára tavaly november eleje óta a legmagasabb szintre emelkedett hétfőn, majd kissé visszacsúszott a csaknem féléves csúcsról.
A Brent olajfajta hordónkénti ára tavaly november eleje óta a legmagasabb szintre emelkedett hétfőn, majd kissé visszacsúszott a csaknem féléves csúcsról.
Kétnapi gyengülés után, szerda reggelre stabilizálódott a kőolaj ára. De rajtunk már ez sem segít: mától drágulnak az üzemanyagok, és ha a tegnap benyújtott törvénymódosító javaslatot is elfogadják, még jobban fog.
Putyin mankója kell a Vnyesekonombank, mert hiába alapította még Lenin és vált egy évtizede a legfontosabb fejlesztési bankká, az orosz export legfontosabb támogatójává és a nagy infrastrukturális beruházások finanszírozójává, ha Szocsival – a téli olimpiával – túllőttek a lehetőségeiken. A bank felszínen maradásához annyi nem elég, amennyit az orosz költségvetésből most ki lehet szorítani.
Bár a világot felforgatja a kőolajárak esése, a magyar gazdaság a nyertesek közt van – már amennyiben a globális károktól eltekintünk.
Muszáj valahonnan pénzt szereznie az orosz államnak, lehet, hogy épp a szenvedő olajcégeket nézte ki magának.
Bruttó 4 forinttal nő a gázolaj literenkénti ára, emiatt az üzemanyag ismét 300-301 forintba kerül majd. A benzin ára nem változik, 298-299 forintot kell érte fizetni literenként.
Leminősítette Szaúd-Arábia – a világ legnagyobb nyersolajtermelője – államadós-osztályzatait a Standard & Poor's, elsősorban arra a véleményére hivatkozva, hogy az alacsony olajárak markáns és tartós hatást gyakorolnak a szaúdi költségvetési és reálgazdasági mutatókra. Az orosz gazdaság azonban még nagyobbat zakózik az elemzők szerint.
A vállalat komoly leírásokat hajt végre több lelőhelyen a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője szerint.
Ajánlatot tett az orosz kormánynak a Lukoil, a legnagyobb magánkézben lévő orosz olajcég a Basnyefty olajvállalat állami részesedésének megvásárlására.
Az orosz központi bank rontotta a kőolaj idei átlagárára vonatkozó becslését.
A kőolaj árát egyebek között a termelés visszafogásával lehetne ismét emelkedésre bírni, viszont úgy tűnik, nincs piaci szereplő, aki ezt megtenné.
Oroszország eurókötvény kibocsátását készíti elő, a pénzügyminisztérium már több külföldi és orosz bankot is megkeresett azzal, hogy segédkezzenek a kibocsátásban.
Az alacsony olajár miatt fogja vissza a beruházásait a Mol Nyrt.
A finomított olajtermékek ára követte a nyersolaj áremelkedését, így a Mol hétfőn a benzin és a dízel árának emeléséről dönthet.
A piacon az a hír járta, hogy Szaúd-Arábia javasolja a termelés csökkentését.
A szerdai 7 után pénteken további 3 forinttal olcsóbb lett a gázolaj literje. A benzin átlagára továbbra is 312-313 forint.
Több évtizedes szünet után megérkezett az első amerikai olajszállítmány Európába, miután a múlt hónapban feloldották az amerikai olajexportra vonatkozó 40 éve életbe léptetett tilalmat.
A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) rendkívüli ülésének összehívását kezdeményezte a bevételeinek mintegy kilencven százalékát olajkivitelből szerző Venezuela azzal a céllal, hogy megvitassák a kőolaj zuhanó világpiaci árának emelését.
A költségvetési kiadások csökkentését sürgette és hatékonyabb költséggazdálkodásra szólított fel szerdán a kuvaiti emír.