Nem csak helyes, törvényes is volt a Topház szörnyű viszonyainak feltárása
Valóban súlyos állapotokról volt szó, és a lakók létfontosságú érdekeinek védelme vált indokolttá – állapította meg az Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság.
Valóban súlyos állapotokról volt szó, és a lakók létfontosságú érdekeinek védelme vált indokolttá – állapította meg az Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság.
Az LMP az alapvető jogok biztosához fordul a fideszes politikusok gyermekekkel kapcsolatos folyamatos jogsértései miatt. A kormánypárt a tiltás ellenére óvodákban és iskolákban is politikai tevékenységet folytat.
A gyógykezelés elrendelésének jogorvoslatával is gondok vannak, és alapjogi szempontból visszás helyzethez vezet az is, hogy hiányosak az egészségügyi intézmények pszichiátriai osztályaira vonatkozó, a működés jogszerű kereteit kijelölő feltételek.
Az alapvető jogok biztosa szerint újra kell gondolni a szabályozást, mert egyre gyakrabban fordul elő, hogy egyik szülő a másik beleegyezése nélkül, jogsértő módon viszi külföldre a gyermekét vagy gyermekeit.
A Magyar Posta minden esetben és automatikusan csak nagykorú tanú jelenlétében engedi átadni a postai könyvelt küldeményt a vak és gyengénlátó címzett számára. Székely László ombudsman szerint a gyakorlat sérti az egyenlő bánásmód követelményét.
Életveszélyes a tornaterem, a vécé az udvaron van, omlik a vakolat, itt-ott beszakadt a tető, alig működik a fűtés az 1959-ben épült intézményben.
A tópart értékeit veszélyeztető visszásságok sorát tárta fel Balatonakarattyán az ombudsman, megnehezítve a befektetők dolgát.
Hosszú jelentésben írja le az alapvető jogok biztosa, mit eredményezett a közfoglalkoztatási rendszer kiépítése és fenntartása. A Heves megyei programot vizsgálták, de a jelenség általános. A vizsgálat nem észlelt visszásságokat a megyei közfoglalkoztatási rendszerben, de több általános hibára is rávilágít.
Sérült a gyermek védelemhez és gondoskodáshoz fűződő joga, és szexuális irányultságon alapuló, jogellenes hátrányos megkülönböztetést valósítottak meg az állami szervek, amikor megtagadták, hogy egy azonos nemű párkapcsolatban élő pécsi nő örökbe fogadjon egy másfél éves roma kislányt – állapította meg az alapvető jogok biztosának jelentése.
Az ombudsman közölte, módosítani kell a vonatkozó rendeletet, hogy a kommunikációban súlyosan akadályozott fogyatékossággal élők számára hozzáférhetők legyenek a fejlett technológiák társadalombiztosítási támogatással is.
Az otthon egy része korábban leégett, ezért már az emberi méltóságot sérti a zsúfoltság.
Az igazgató állítólag azért tanácsolta el a gyereket – ahelyett, hogy kivizsgálta volna a bántalmazást –, mert az anya nem tett panaszt, csak a szülőin hozta fel a témát. Az ombudsman szerint súlyos visszásság történt.
A magyar állam nem tesz eleget alkotmányos feladatainak – állapította meg Székely László.
A kormány kedvenc biztonsági cége továbbra is rendezvénybiztosításra kap megbízásokat a Honvédelmi Minisztériumtól.
Az ombudsman arra kérte Balog Zoltánt, hogy tegyék egyértelműbbé a szabályozást, mert nem egyértelmű a törvény.
Egy záhonyi bölcsődében lefogtak egy síró kisgyereket, és vizet fröcsköltek az arcába. A gyerek azóta fél a víztől. A bölcsőde fenntartója nem foglalkozott érdemben a szülő panaszával, az ombudsmannak kellett megvizsgálnia az ügyet.
Az ombudsman már idén év elején vizsgálatot kezdeményezett a gödi speciális otthon ügyében, miután az ott dolgozók bejelentései alapján a szakszervezet hozzá fordult. A tavaly kinevezett új igazgató előző munkahelyéről, a pilisvörösvári otthonról viszont az ombudsman már egyszer kimondta, hogy az ottani körülmények sértik az emberi méltóságot.
A tavaly október 23-i balhékról mondott véleményében az ombudsman kifejtette, hogy nem lehet magáncégeknek kiszervezni az állami rendezvények biztosítását, és mindenkinek joga van véleményt nyilvánítani ilyenkor - akár ki is fütyülhetik a kormányt.
Egy olyan doktorandusz fordult az ombudsmanhoz, aki már majdnem fokozatot szerzett, amikor a kormány rendeletben mondta ki, hogy milyen nyelvvizsgák kellenének ehhez, és ő ezt nem is tudta teljesíteni. Az ombudsman szerint felmenő rendszerben kellett volna bevezetni az új szabályokat.
Az oktatási jogok biztosa hivatalból indított vizsgálatot a nyolcadikos történelemkönyv egyes megfogalmazásai miatt. Szerinte három rész jogsértő, és a könyvben vannak olyan adatok, amelyek az engedélyezés után kerültek bele.