Jó hír a csípő- vagy térdprotézissel rendelkezőknek: tovább tart, mint gondolták
Tízből nyolc térdprotézis, illetve hat csípőprotézis akár 25 évig is kitart – állapította meg a Bristoli Egyetem kutatóinak tanulmánya.
Tízből nyolc térdprotézis, illetve hat csípőprotézis akár 25 évig is kitart – állapította meg a Bristoli Egyetem kutatóinak tanulmánya.
Rendesen felkavarta a tudományos világ állóvizét a kínai Ho Csienkuj, amikor bejelentette: emberi magzatokon végzett génmanipulációs kísérletei sikerrel jártak, így megszülettek a világ első génmódosított csecsemői. A hír világszerte sok tudós felháborodását váltotta ki. Barbár emberkísérlet, vagy az orvostudomány Szent Grálját találtuk meg?
November környékén kevésbé jut az ember eszébe, de májustól szeptemberig sokszor komoly prolémát jelent a magas UV-sugárzás. A L'Oréal egy olyan eszközt fejlesztett, ami segíthet megelőzni a bajt.
A Massachusettsi Műszaki Egyetem kutatói a SkinBot nevű robottal segítenének detektálni a bőrön tapasztalható legkisebb elváltozásokat is.
Egyelőre csak kevés betegen tudták kipróbálni a Kaliforniai Egyetem kutatóinak fejlesztését, de az eredmény így is több mint biztató.
Az orvosoknál jóval pontosabban szúrja ki a Google új algoritmusa, ha áttétképző mellrák szövetmintáját látja. A rendszer ugyanakkor az orvossal együtt lehet a leghatékonyabb.
Kína egyik legnagyobb technológiai vállalata, a Tencent és a londoni Medopad rendszere egy kamera képét nézve az eddiginél tízszer gyorsabban képes diagnózist felállítani egy parkinsonos betegről.
Átlagosan két hónappal hosszabbítja meg a páciensek életét az agresszív agydaganat, a glioblastoma elpusztítására alkalmazott lézerkezelés a kemoterápiához képest visszatérő tumor esetében – állapították meg a Washington Egyetem orvostudományi karának kutatói.
Nem csak bonyolult operációt végeztek el a szakemberek a Semmelweis Egyetem I. számú Gyermekgyógyászati Klinikáján, a művelet az első ilyen volt, amelyre Magyarországon sor került.
Kétévnyi tesztelés után úgy tűnik, a rutin retinaműtétek elvégzésére már sikerrel alkalmazhatók a Preceyes nevű rendszer robotkarjai, így a jövőben bonyolultabb szemműtéteket is elvégeznének vele.
Egyre több olyan sci-fibe illő technológiával találkozhatunk, melyek alapján joggal hihetjük, hogy az orvoslás nagy változások előtt áll. Mindennap olyan hírekre ébredhetünk, amelyektől úgy érezhetjük magunkat, mintha egy tudományos-fantasztikus filmben élnék. Mutatunk 10 izgalmas technológiát az egészségügy nagyon is közeli jövőjéből. Meskó Bertalan orvosi jövőkutató írása.
Nem várt helyről kaphatnak segítséget azok az orvosok, akik pácienseiknél idegrendszeri eredetű betegség korai nyomait keresik.