Republikon: Először érte el a parlamenti küszöböt a Kutyapárt
A Fidesz stagnál, a DK visszaesett egy friss kutatás szerint.
A Fidesz stagnál, a DK visszaesett egy friss kutatás szerint.
A miniszterelnök szerint Magyarországon lehet tüntetni, tiltakozni a kormány ellen, a legutóbbi, Karmelitánál történt kerítésbontásra adott rendőri válaszreakciót – könnygáz és gumibot használata, előállítások – viszont Orbán Viktor jogszerűnek tartja, legalábbis nem ítélte el. Arra figyelmeztetett: a törvényeket tanárnak, diáknak, pedagógusnak és politikusnak is be kell tartani.
A Fidesz-KDNP-s képviselők támogatásával lehetőséget kapott a kormány a veszélyhelyzet, és így a rendeleti kormányzás meghosszabbítására újabb fél évvel.
Az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottság szemrevételezte a Honvéd Vezérkar főnökének jelölt Böröndi Gábort, és, Novák Elődöt leszámítva, meg volt vele elégedve. Böröndi a harmadik vezérkari főnök lehet két éven belül.
Elcsukló hangon búcsúztatta az egykori párttársát a DK-s képviselő.
Jámbor András, a Párbeszéd politikusa bevitte kedden a Parlamentbe Dobos Krisztinát, akit a Fidesz politikusai azzal vádoltak, hogy részt vett egy antifa támadásban Budapesten, de mint kiderült, ártatlan volt. Az ellenzéki képviselő felszólította a kormánypártokat, hogy kérjenek bocsánatot, de Rétvári Bence miniszterhelyettes ezt nem tette meg. Kocsis Máté sem, ő inkább visszatámadt.
Pedig a nem kifogásolt részt európai uniós kötelezettségként sürgősen el kellene újra fogadni.
Ahogy a sajtó kiszúrta a bejegyzést, Hörcsik Richárd vette a lapot és korrigált.
A Parlament műemlék, így bármilyen felújítás nem olcsó benne, de elég soknak hangzik az egyik nagyobb tárgyaló megújítása 816 millióért, ami 5,1 millió négyzetméterenként. És ez még nem is az átfogó belső rekonstrukció, amit a pénzhiány miatt egyelőre csak terveznek, de nem kezdenek el.
A testület szerint csak az ellentétes az Alaptörvénnyel, hogy az Országgyűlés elnöke az irodaházból is kitilthatna képviselőket, és hogy a kitiltott képviselő helyett más szavazhatna megbízottként. A képviselőkre vonatkozó összes többi szigorítást érvényben hagyták.
Több mint 1,2 millió belépő személy, 400 ezer potenciálisan veszélyes postai küldemény, félezer tűzriasztás, 200 tiltott légtérben drónozás, 168 házelnöki program, 43 fegyelemsértés, 20 adatlopás-megelőzés – ezek az Országgyűlési Őrség tavalyi tevékenységének főbb számai.
A képviselők nem sokkal később már visszamehettek az épületbe.
A „genderpropaganda" ellen és „a magyar életmód" védelmében léphet fel új eszközzel a kormány. A parlament által elfogadott törvényt az EU-ra hivatkozva nemcsak a korrupciógyanú anonim bejelentését könnyíti meg, hanem azoknak a bepanaszolását is, akik kétségbe vonják „a házasság és család alkotmányjogilag elismert szerepét”. Igaz, ennek nincs sok értelme, mert ez – még – nem bűn.
A miniszterelnök a parlamentben mondott köszönetet a Magyar Orvosi Kamarának – ott, ahol néhány hete a kormány javaslatára teljesen lenullázták ugyanezt a szervezetet.
Orbán Viktorról keményen kérdezett a Momentum-elnök Gelencsér Ferenc, mire a kormányfő sem finomkodott. Emellett azt is elárulta Orbán, hogy neki nincs is politikai karrierje.
A DK-s Kálmán Olga arról érdeklődött, vajon mennyit tudott a miniszterelnök a Völner-Schadl–ügyről.
A Fidesz pedig nem árulja el, hogy terve-e megemlékezni erről az évfordulóról.