Mit rejt az a 61 ezer ősi maja épület, amelyet lézerszkennerrel fedeztek fel?
Sokkal összetettebb lehetett a maja kultúra, mint azt eddig gondolták a régészek. A frissen felfedezett maja városban nagyjából 7-11 millió ember élhetett.
Sokkal összetettebb lehetett a maja kultúra, mint azt eddig gondolták a régészek. A frissen felfedezett maja városban nagyjából 7-11 millió ember élhetett.
Konkrétan igazi aranybánya a lelet, tele van ritkaságokkkal. És ez csak a kezdet.
Hosszú, több éves szünet után szombaton koncertet adott a Piramis a fővárosi MoM Sportcsarnokban, a tavaly elhunyt Som Lajos tiszteletére.
Nem hagy alább a harc a két nagy kereskedelmi televíziós csatorna között a Piramis és A Fal miatt.
A kutatók az úgynevezett müon-részecskékeket hívták segítségül azért, hogy kiderüljön, mit rejt a piramis belseje. Három hónapon át kísérleteztek, mire végre megszületett az eredmény.
A felfedezés helyszíne a mexikói Yucatán félszigeten található Cichén Itzá maja-tolték romváros.
Hatalmas titkos kamrát talált egy nemzetközi tudóscsoport a gízai nagy piramisban.
Archív felvételek a régi nagyokról - de biztos, hogy mindenki ismerős? Tesztelje!
A Várkert Bazár színpadán június 15-től augusztus 26-ig a Piramis évek, a Beatrice, a Mini, a P. Mobil, a Skorpió és a Karthago ad koncertet.
Az ősi Egyiptomból megmaradt építményeket kozmikus sugárzásnak tették ki, hogy kiderüljön, pontosan milyenek is belülről.
Kis túlzással Dunát lehetne rekeszteni a drónokkal készített videókkal. Persze közöttük is vannak kifejezetten hasznos, tudományos célra készített filmecskék. Az alábbi például a rejtélyes núbiai piramisok titkát kutatja.
A 2011-es arab tavaszig régészeti főfelügyelő, kulturális miniszterhelyettes volt, járja a világot, előadásokat tart és most is harcol az egyiptomi kincsek visszajuttatásáért. Zāhi Ḥawāss a világ egyik legismertebb egyiptológusa nemrég Magyarországon járt. Mi van szfinx alatt? Miért kellenek robotok a piramisok kutatásához? Interjú.
Három német és hat egyiptomi állampolgárt egyenként öt év börtönbüntetésre ítéltek Egyiptomban, mert régészeti leleteket loptak el a gízai nagy piramisból, majd azokat külföldre csempészték - jelentette az al-Jóm asz-Szábe című egyiptomi napilap internetes oldalán.
Nagy, piramisszerű képződményt fényképezett le az Európai Űrügynökség (ESA) Rosetta űrszondája a 67/P Csurjumov-Geraszimenko üstökösön.
A Kairótól 20 kilométerre fekvő, jellegzetes lépcsős piramisnak több fala ledőlt a felújítás során - írta az egyiptomi sajtó. Az UNESCO jelentést kér az ügyről.