Benyújtotta lemondását a német védelmi miniszter
Benyújtotta lemondását Karl-Theodor zu Guttenberg német védelmi miniszter, ezt maga a politikus jelentette be kedd délelőtt.
Benyújtotta lemondását Karl-Theodor zu Guttenberg német védelmi miniszter, ezt maga a politikus jelentette be kedd délelőtt.
A bayreuthi egyetem megfosztotta doktori fokozatától a német védelmi minisztert - közölte szerdán este az egyetem rektora.
Doktori fokozatával fizethet a német védelmi miniszter plágiumgyanús disszertációjáért. A copypaste bárónak csúfolt Karl-Theodor zu Guttenbergéhez hasonló esetek nálunk is előfordultak: tavaly a Budapesti Corvinus Egyetem két doktoranduszáról derült ki, hogy disszertációjukban megfelelő hivatkozás nélkül használtak fel más szerzőktől származó szövegrészeket. Az egyik esetben ráadásul pont az a tanár kapta elbírálásra a dolgozatot, akitől a hallgató az ominózus bekezdéseket „kölcsönözte”.
Norbert Lammert (CDU) a kölni WDR rádiónak nyilatkozva úgy vélte: Karl-Theodor zu Guttenberg múlt pénteken tett nyilatkozata "nem járult meggyőző módon hozzá a probléma megoldásához".
A GuttenPlag platformon tevékenykedő elemzők hétfőn este közzétett jelentése szerint a disszertáció eddig átvilágított 16.325 sora közül 3521-ről bizonyosodott be, hogy nem Karl-Theodor zu Guttenberg fejéből pattant ki. Ez a megvizsgált oldalak 21,5 százaléka.
Alaposan megtépázhatja a német védelmi miniszter hírnevét és népszerűségét, ha beigazolódik az a több újság által szerdán közölt állítás, amely szerint doktori disszertációjában "idegen tollakkal ékeskedett": anélkül vett át több oldalt kitevő részeket más szerzők műveiből, hogy ezt lábjegyzetben vagy a forrásmunkák jegyzékében feltüntette volna.
Egy amerikai hírportál azzal vádolja az előző amerikai elnököt, hogy novemberben megjelent emlékirataiban számos részletet vett át korábban kiadott könyvekből, köztük saját munkatársai publikációiból.
A digitális kor elmossa a plágium határait - olvasható a New York Times oktatási oldalán. Az interneten nevelkedett egyetemisták döntő hányada nincs tisztában azzal, hogy mikor és mivel követi el a szerzői jogok megsértését. A világháló azonban nem csak a "csalóknak", hanem leleplezőiknek is hathatós segítséget nyújt.
Néhány héttel ezelőtt bejárta világsajtót az a hír, amely szerint a NYTimes webes felületén lévő egyik blog szerzője tetemes mennyiségű írást emelt át saját bejegyzésébe mások írásából. Ezzel kapcsolatosan mondja el véleményét a Médiablog szerzője is.
A Bayern München ezer eurót fizetett egy költőnek, mivel Karl-Heinz Rummenigge ügyvezető forrásmegjelölés nélkül szavalta el az egyik versét novemberben Franz Beckenbauernek, a futballklub leköszönt elnökének.