A Samsung idei legnagyobb durranásai: új telefonok és órák is jöttek, figyelemreméltóan vékony lett a Fold7
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
Plagizálás miatt megválik egy üzleti tudósítójától a The New York Times (NYT) - közölte a CNN hírtelevízió szerdán.
A rangos napilap egy belső vizsgálata során kiderült: Zachery Kouwe az elmúlt egy évben több ízben jogtalanul emelte át cikkeibe más orgánumok értesüléseit, más szerzők anyagainak egyes részeit.
A NYT megállapította: szerzőjük illetéktelenül, engedély nélkül használt fel írásaiban más hírforrások - például a The Wall Street Journal újság és a Reuters hírügynökség - anyagaiban szereplő kifejezéseket, bekezdéseket.
Az ügy azzal kezdődött, hogy a The Wall Street Journal (WSJ), a vezető amerikai üzleti újság múlt héten felhívta a The New York Times (NYT) vezetőségének figyelmét: kísérteties hasonlóságok fedezhetők fel a WSJ egy február 5-i cikke, valamint a NYT on-line és nyomtatott változatában később megjelent több cikk között. A NYT szerkesztősége hétfői számában ígéretet tett: a lap normáival összhangban levő, becsületességét megvédő intézkedést hoznak.
A plagizáláson ért Zachery Kouwe 2008-ban került a NYT-hoz, azelőtt a New York Post című lap, korábban pedig a Dow Jones Newsletters gazdasági hírlevél tudósítójaként dolgozott.
Plagizálása kapcsán azt mondta, "én is annyira meglepődtem, mint más, hogy ez történt". "Hülye voltam, gondatlan és zavarodott, azt hittem, ezeket én magam írtam, vagy valahogy becsúsztak (az anyagaimba)" - tette hozzá. "Nem volt szándékos" - nyilatkozott a The New York Observernek, egyúttal megjegyezte, hogy ez egyáltalán nem csökkenti az általa elkövetett hibák súlyosságát.
Múlt héten ugyancsak lemondásra kényszerült Gerald Posner, a The Daily Beast internetes újság oknyomozó újságírója, miután kiderült, hogy több írásába mások anyagaiból emelt át részeket. Posner szerint "akaratlan plagizálásáért" az internetes hírfolyam iszonyatos sebessége a felelős.
A New York Times szerzői ellen nem ez az első plágiumvád. 2003-ban egy korábban Pulitzer-díjjal kitüntetett kolléga, Rick Bragg mondott le, miután egyik cikke alatt, melyet jórészt egy gyakornoka írt, csak az ő neve szerepelt, a gyakornoké nem.
Ezt megelőzően robbant ki a Blair-botrány. Akkor az derült ki, hogy a lap egyik fiatal, ígéretes munkatársa, Jayson Blair 73 cikkéből 36-ban szerepelt hazugság vagy plágium.
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Kvízjátékunk egyszerű: a négy megadott névből három a képzelet szüleménye, egy pedig valóban létezik. De vajon melyik?
A friss jelentés szerint ki kellett volna zárni az MNB-elnök fiának barátja, Somlai Bálint cégét.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Nemcsak kegyeleti célból, hanem a kíváncsiskodók miatti torlódások megelőzésére is.