Miért semmisíthették meg a Schadl Györgynél talált kompromittáló felvételeket?
Az ügyészség azt tette a Schadl György széfjében talált szexfelvételekkel, ami a törvényi kötelezettsége, egyetlen esetet kivéve.
Az ügyészség azt tette a Schadl György széfjében talált szexfelvételekkel, ami a törvényi kötelezettsége, egyetlen esetet kivéve.
Tovább bogozták a titkosszolgálatok és nyomozó hatóságok az ellenzék tavalyi kampányának külföldi pénzügyi támogatásait, és arra jutottak, hogy egy svájci alapítványon keresztül e célra, de már nem közvetlenül a Márki-Zay-féle MMM-hez további 900 millió forint körüli összeg érkezett.
A túl nagy vízigényű gyárak létesítéséről szeretne aláírást gyűjteni a Momentum debreceni képviselője egy helyi népszavazáshoz.
Nem szeretné belátni a magyar állam, hogy az uniós aggályok a kormánytagok által is megszállt egyetemi kuratóriumok miatt nem újkeletűek, ezért hatpontos magyarázó posztot tettek ki Facebookra. Ellenőriztük a tényeket: annyi stimmel belőle, hogy az Erasmus az Európai Unió egyik legsikeresebb programja, de a különböző jogi magyarázatok egytől egyig félrevezetőek.
Parlamenti vizsgálóbizottságot hozna létre a Völner-Schadl-ügyben a DK, de egyedül ehhez kevés. Ha az ellenzék össze is fog, kudarcba fulladhat az ügy. Éppúgy, mint egy éve egy hasonló közös ötlet, amit a kormánypárti többség elgáncsolt, ráadásul most a politikai mellett jogi indoka is lenne erre.
A miniszterelnök sajtófőnöke az Origóval közölte az időpontot, a hvg.hu ezzel kapcsolatos mai kérdését válaszra sem méltatta.
Több mint 7 milliárd forint közpénzbe került, ennyiért legyen is nehéz szem elől téveszteni!
A törvényhozásnak, államigazgatásnak évtizedek óta fejfájást okozó nyelvtani vita is előkerül Baranyi Krisztina ferencvárosi polgármester Fudan Egyetem elleni helyi népszavazási kezdeményezésének most már az Alkotmánybíróség elé kerülő engedélyeztetési ügyében.
Novák Katalin hivatala első 8 hónapjában nemcsak olyan bőkezűen mérte az államfői kegyelmet, mint negyed évszázada senki, de megdöntött egy másik rekordot is: 10 év után először ő határozott speciális, eljárási kegyelmi kérvényről pozitívan, ráadásul rögtön hétszer.
A miniszter az Erasmus-, a főpolgármester pedig a kampányfinanszírozást firtató kérdések alól bújt ki.
Himnusz- és Petőfi-kultusszal indult az év, a kormányoldal legalábbis határozatba foglalta, hogy mit kell nemzeti kultúraként ünnepelni. A 2023-as Magyarország kultúrája azonban legkevésbé sem arról a Kölcseyről vagy Petőfiről szól, akiknek az írásai önreflexióra ösztönöztek, és szabad elméket fegyvereztek fel gondolatokkal.
Utólag, egy kormányrendelettel mégis biztosítanák azoknak a magas rangú katonáknak (és családtagjaiknak) az eddigi egészségügyi ellátást a Honvédkórházban, akiket most a “fiatalítás” jelszavával tömegével rúgnak ki és helyeznek parkolópályára pusztán az életkoruk alapján.
Szeptember elejéig meghosszabbítaná a kormány a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzetet, így továbbra is háromféle rendkívüli helyzet lenne érvényben egyszerre: az ukrajnai háború és az energiaválság miatti veszélyhelyzet, valamint a bevándorlási válsághelyzet.
Szaniszló Sándor az önkormányzat állítása szerint 8 millió forint közpénz ellenében szerepelt több ATV-s műsorban is, köztük az Egyenes Beszédben, a csatorna azonban tagadó nyilatkozatot adott ki.
Kiégésre panaszkodott, de bukás elől is menekülve mondott le Új-Zéland miniszterelnöke: Jacinda Ardern 5 év alatt a modern liberális demokrácia globálisan ismert arca lett, a modern női vezető példáját állította az idős, radikális férfiak által megbabonázott Nyugatnak, de hiába kezelte példásan a Covidot és az ország tragédiáit, végül pont saját küzdelmébe bukhatott bele.
A börtönök rezsijén próbál a Belügyminisztérium spórolni azzal, hogy a tervek szerint a jövőben kitiltják a fogvatartottak cellájából a nagyobb teljesítményű elektromos eszközöket, és zöld utat adnak az „otthonápolási őrizetnek” is, ami a zsúfoltság mellett az energiafelhasználást is csökkenti.
Legalább száz font bírság jár érte.
A kormány kedvenc kommunikációs ügynöksége lehajol az apróért is: Balásy Gyula cégei 12 millióért vállalták a brüsszeli szankciók elleni konzultáció online kitöltő felületének fejlesztését. Kár, hogy alapvető, filléres biztonsági elemeket sem tartalmazott. A konzultáció ára a 7,5 milliárdot közelíti, de nem tudni, minden benne van-e, mert a kormányzat megtagadta a részletes adatok kiadását a hvg.hu-nak. Grafikonokon mutatjuk viszont a konzultáció „eredményeit".
Az is falfirkának számít, ami nem falon van, és teljesen mindegy, hogy annak mi a tartalma, legyen az akár politikai üzenet, akár cuki állatkás buszmegálló.