Még kérdés, összeáll-e közös listára az ellenzék
Megkérdeztük, elfogadják-e a DK javaslatát.
Négy év börtönre, közügyektől eltiltásra és pénzbüntetésre ítélte a bíróság első fokon Agócs Jánost, az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) volt elnökét, amiért a vád és az ő beismerése szerint is 30 millió forintért árulta a saját elnöki tisztségét. Agócs két személynek is felajánlotta ezt az üzletet, de egyikük az ügyészségre ment és „próbavásárlással” lebuktatta. A roma szervezet volt elnöke az utolsó szó jogán azt mondta: „sajnálom ezt az egészet, megbántam”.
Egyes polgármesterek szerint ezzel az önkormányzati közös munkát is nehezíti „a párt arca”.
Az exjobbikos Bencsik János csaknem egy évet várt arra, hogy kinevezése után elfoglalhassa főkonzuli állomáshelyét, de Kanada erős jelzést küldött: nem adott neki vízumot. Szijjártóék végül más jelölt után néztek, és a tárca egyik főosztályvezetőjét találták meg a feladattal.
A kormány vendégmunkástörvénye és saját tárcájának áramvonalasítása is téma volt Gulyás Gergely éves bizottsági meghallgatásán. A miniszter elárulta, hány fideszes vezetésű falu kapott állami pénzt, mit gondol a vesztegetéssel gyanúsított egykori beosztottjáról és azt is, ki felelős azért, hogy még mindig nem jönnek az EU-s pénzek.
Az ellenzék legnagyobb támogatottsággal rendelkező pártja szerint csak így lehetne elvenni a Mi Hazánk által benyújtott, de a Fidesznek kedvező módosító javaslat élét.
A kormánypártok a Mi Hazánk „zsarolásának” is engedtek, hogy egyszerre tárgyalják az önkormányzati választási szabályokat átíró javaslatukat és annak vállalását, hogy majd később a parlamenti választás rendszerét is arányosabbá teszik.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter éves meghallgatásán azt mondta, továbbra is úgy érzi, hogy a svédeknél jobban hiányzik a döntés a magyar ellenzéknek, ráadásul a svédek még mindig nem adtak választ „évtizedes gyalázkodásaikra”.
Miközben Varga Judit az idegen érdekeket kiszolgáló liberális médiáról beszélt a javaslat vitáján, Gulyás Gergely a hvg.hu kérdésére azt mondta, a törvénynek nem lesz hatása a sajtóra.
Néhány téma sürgős tárgyalása miatt a Fidesz rendkívüli parlamenti ülés összehívását kéri Kövér Lászlótól.
A lengyel törvények szerint ha a kormányalakításra felkért jelölt bemutatja kormányát, azt az államfő kinevezi, és két héten belül bizalmi szavazást kell tartani. De Morawiecki mögött csak 194 képviselő áll a 460-ból.
Most még havonta 82,5 milliót költ az állam a gépek tárolásáért, de hamarosan egy állami tulajdonú raktárba viszik őket, ahol a teljes egészségügyi stratégiai készletet is tárolják majd.
Legalábbis ezt állítja az Energiatudományi Kutatóközpont szakembere, aki a végrehajtói kar egykori elnöke által protezsált találmányt „bevizsgálta”, és jelentést is írt róla. A szakember meg is kóstolhatta volna a „Jani bácsi pálinkája 2014.09.10.” feliratú műanyag kannában tárolt „üzemanyagot”, de kihagyta.
Hatástanulmányok és előzetes egyeztetések nélkül tervez egyszemélyi vezetést és egy „vállalatirányítási rendszert" bevezetni a kormány az akadémiai kutatóhálózatnál – állítja öt egyetemi szerveződés és két szakszervezet, amelyek a törvényjavaslat elutasítását kérik.
Egy zuglói iskolában adott át uniós pénzből vásárolt laptopokat a Fidesz helyi politikusa, Borbély Ádám, ami Hadházy Ákos, a választókerület parlamenti képviselője szerint már kampánypózolás. Ugyanez történt egyébként a 2022-es választás előtt is, ráadásul a gépek túlárazottnak is tűnnek.
Még nem tudja Karsai Dániel, élne-e az aktív eutanázia jogával, ha sikerülne Strasbourgban kikényszerítenie a magyar államtól annak engedélyezését. A gyógyíthatatlan betegségét a nyilvánosság előtt viselő ügyvéd pere hétfőn kezdődik az Emberi Jogok Európai Bíróságán.
A pénzügyminiszter a Szovjetunióba hurcolt magyarok emléknapján brüsszelezett.
Karácsony Gergely újraválasztását és az ellenzék erős budapesti pozícióit közvetlenül nem fenyegetné a Mi Hazánk politikusának javaslata a fővárosi listás választási rendszer visszaállításáról, de ha a Fidesz elfogadja azt, az alaposan felbolygatná az új fővárosi közgyűlést, mégpedig a kormánypárt érdekeinek is megfelelően. Ezért is tartanak ellenzékiek attól, hogy az eljárás a "Volner-trükk" újrajátszása. Közben az ötletgazda tovább ment, és már az országgyűlési választási szabályokat is átírná.
Polgármesterjelöltként indulhat az V. kerületben az Együtt volt elnöke, Juhász Péter – értesült a hvg.hu. Egyelőre a fideszes Szentgyörgyvölgyi Péternek két kihívója biztos: az exMSZP-s Kovács Alex Gábor és a momentumos Kerpel-Fronius Gábor.