Kiderült, hogy a zene mégsem mindenkié
Vége a zeneélvezet univerzalitása mítoszának.
Vége a zeneélvezet univerzalitása mítoszának.
Újabban mentősök nevében hívják fel az időseket pénzt kérve az unokázós csalók.
Kutatók azt figyelték több száz embernél, hogy ki mire és mennyit költ, a személyiségjegyek pedig egybevágtak a költekezési szokásokkal.
Átviszed a malacperselyt a barátod házába, hogy ne lássa anyukád, mennyi pénzt tartasz benne.
Felesleges a fizetésemelésre hajtani, egy elég alapos és komoly kutatás mutatta ki (újra), hogy a több pénz nem boldogít.
A gyerekirodalom szereplői közül elsőként Beatrix Potter legismertebb figuráját, Nyúl Pétert tették fel egy igazi fizetőeszközre. A híres nyúl az 50 pennys érme hátoldalán kapott helyet az írónő 150. születési évfordulója okán.
A rapper korábban csődvédelmet kért, de az Instagramra olyan képeket töltött fel, amelyek miatt az ügyét kezelő bíró behivatta.
Anyagias világban élünk, így sok az anyagias ember is, de ha már valakinek ennyire számít a birtoklás és a pénz, akkor egy kulcsa lehet az igazán boldog élethez. A titok pedig nagyon egyszerű.
A Krím szimbólumait ábrázoló 100 rubeles bankjegy kibocsátásával ünnepelte szerdán az orosz jegybank a félsziget Oroszországhoz csatolását Ukrajnától.
Százezer eurónál is több pénzt találtak Bécsnél a Dunában. Egyelőre senki nem jelentkezett a zsákmányért és a rendőrség sem sejti, hogy miként kerülhetett a folyó fenekére a hatalmas összeg.
Minél olcsóbb valami, annál jobb? Sírba viszik a sárga csekkek? Spórol, ha kevés a pénze? Vagy inkább pluszmunkát vállal? Nagyjából ilyen szempontok mentén próbálták meg körberajzolni a pénzügyi személyiségünket. Több-kevesebb sikerrel. A próbálkozás ettől még érdekes, hiszen sokféleképpen viszonyulunk a pénzhez, és a nap végén ennek megfizetjük az árát vagy bezsebeljük a hasznát. Sok magyarra rátukmálják az árut, a marketingesek boldogok tőlük.
Minél több a fizetésünk, annál jobban dolgozunk - gondolnánk, de a tudományos kutatások szerint erről nincs szó, inkább a pszichológiai egyensúly a fontos.
A Magyar Nemzeti Bank 2015. december 14-től megújított húszezer forintos bankjegyeket hoz forgalomba.
Óriásit kaszáltak volna, Ukrajnába vitték volna a hamis 20 dollárosokat, de a rendőrség lekapcsolta őket.
Egyedülálló pénzügyi személyiségteszt jelent meg a Pénziránytű Alapítvány honlapján. A kitöltők megismerhetik saját pénzügyi szokásaikat, erősségeiket, gyengeségeiket, ami pénzügyeik sikeres és tudatos kezelésének alapfeltétele.
A világban ma már a pénz nagy része csak virtuálisan, adatként létezik, és egyre többen szabadulnának a 3000 éve velünk lévő érméktől, illetve bankjegyektől. Svédországban a hajléktalanoknak bankkártyával adhatnak apanázst a járókelők. Dánia már jövőre megtenné az első igazán komoly lépést a készpénzmentes társadalom megteremtése felé, egyes boltokban már nem lehetne így fizetni, bár ennek óriási kockázatai vannak. Ön megosztaná a kormánnyal, hogy milyen gyógyszert vett, vagy mennyit költött alkoholra a hétvégén?
Boldogít-e a pénz – ezen vitáznak neves közgazdászok már évtizedek óta. Van, aki azt állítja, hiába a gazdasági növekedés, az anyagi jóléttől nem leszünk boldogabbak. Sőt, a sok pénzzel csak a baj van. Mások amellett kardoskodnak, hogy a gazdagságban keresendő a boldogság kulcsa.
34 kilónyi dollárbankóval teli zsákot talált egy férfi, aki leadta azt a rendőrségen. A zsák egy pénzszállító furgonból esett ki Utah államban.
Egyre többen mondják, hogy kezdenek elszállni az albérletárak Budapesten, legalábbis a jobb környékeken biztosan. Egyik napról a másikra bejelentett 40 százalékos díjemelésről, 1300 eurós – 400 ezer forintos – garzonról, megfizethetetlenné váló lakásokról is hallani. Az áremelkedésbe belejátszik az, hogy a válság miatt sokan nem vásároltak, inkább béreltek ingatlant, a devizahiteles problémák miatt sok új bérlő lépett a piacra – el kellett adniuk a lakásaikat –, de a befektetők fantáziáját is mozgatja a piac, hiszen jól lehet keresni a lakáskiadással. Eközben viszont a külföldiek is panaszkodnak, szerintük sincs minden rendben. De egyes városrészek "menővé" válása is szerepet játszik az árak emelkedésében.