A legrosszabb várakozások jöttek be, csúnyán visszaesett a magyar GDP 2023-ban
0,8 százalékkal volt gyengébb a magyar gazdaság 2023-ban, mint egy évvel korábban – számolt a KSH. Az év utolsó három hónapjában stagnált a teljesítmény.
0,8 százalékkal volt gyengébb a magyar gazdaság 2023-ban, mint egy évvel korábban – számolt a KSH. Az év utolsó három hónapjában stagnált a teljesítmény.
A nemzetgazdasági miniszter arra utalt, a kormány nem fogja tartani a 2,9 százalékos hiánycélt.
Az utolsó pillanatban közzétette középtávú prognózisát a Pénzügyminisztérium, ebből az is kiderül: pontosan mennyire volt csapnivaló a magyar gazdaság idei éve. Nagyon.
Továbbra is kisebb a magyar GDP, mint egy évvel ezelőtt volt. Az előző negyedévhez képest végre javulást mért a KSH – ilyen már egy éve nem történt –, vagyis a technikai recessziónak vége, de azt szinte biztosra vehetjük, hogy éves átlagban nem fogunk a nulla fölé kerülni 2023-ban.
Vége minden megmaradt optimizmusnak, már a kevéssel nulla fölötti éves GDP-növekedés sincs a kormányzati várakozások között.
Így nyilatkozott két Wall Street-i nagyágyú, ám nem ők az egyetlenek, akik pesszimisták a világgazdaság jövőjével kapcsolatban.
Németország lesz a világ egyetlen nagy gazdasága, amely 2023-ban zsugorodik. A bajok ugyan eltérnek a 90-es évek végitől, de ismét nagy adag reformra lenne szükség a versenyképesség helyreállításához. A német visszaesést pedig hazánk hatványozottan megszenvedi.
A versenytorzító, erőszakos (jog)szabályalkotáson túllépve a kormány immár nyílt fenyegetéssel, zsarolással kényszerít piaci vállalkozásokat, hogy kedve szerint működjenek. A verőlegény-gazdaságpolitika arca, végrehajtója és szellemi atyja Nagy Márton. A miniszternek van víziója, de szinte biztos, hogy nincs igaza.
A Fitch-nél nem hagyták szó nélkül a hiánycél jelentős emelését, és visszaesést várnak 2023-ra.
A Neue Zürcher Zeitungban nyilatkozó pénzügyi szakember szerint számos buborék alakult ki a gazdaságban, ezért megfontoltságra inti a magánbefektetőket. Rogers szerint a központi bankok példátlanul sok pénzt nyomtak a piacba, és még a legfejlettebb országok is hatalmas adósságokat halmoztak fel. Elképzelhetőnek tartja, hogy bizonyos országok kiléphetnek majd az euróövezetből.