A jakutföldi légitársaság indítana chartert Moszkvából Hévízre
Április közepén charter légijáratokat indíta Robinson Tours és az orosz Vedi Tour Group Moszkvából Sármellékre, ahonnan Hévízre és környékére szállítják utazókat.
Április közepén charter légijáratokat indíta Robinson Tours és az orosz Vedi Tour Group Moszkvából Sármellékre, ahonnan Hévízre és környékére szállítják utazókat.
Az orosz Transaero Airlines honlapján a teljes Boeing-flottát bemutatják, 11 gép belsejét járhatjuk be virtuálisan.
Április végétől heti két járatot nyit Budapest és Szentpétervár között a szibériai UTair légitársaság.
Moszkva és Sármellék között hetente közlekedő új charterjáratot indít április közepétől november elejéig az 1000 Út utazási és ingatlaniroda. a járatokat a Tatarstan Airlines üzemelteti 150 fős kapacitású gépekkel.
Májustól sűríti Budapest-Berlin járatait az airberlin, heti 12 – napi kettő – járat repül a két főváros között. Budapestről New Yorkba az airberlin kínálja alegrövidebb átszállási időt.
Felavatták Magyarország új légiforgalmi irányítóközpontját, amivel célegyenesébe érkezett a HungaroControl összesen 13 milliárd forintos beruházása. Az új légi navigációs központ mostantól teljesen önállóan üzemel, míg a régi helyén légiforgalmi kutatás-fejlesztési és szimulációs tudáscentrumot hoznak létre.
Műanyagból nyert üzemanyaggal tervez elrepülni Ausztráliából Nagy-Britanniába egy brit férfi. Öt tonna hulladékból különleges eljárással 4500 liter repülőgépekhez alkalmas üzemanyagot állítanak elő Cessna 172 kisrepülője számára.
Rövid időre ingyenessé vált az iPhone-os Airplanes Expert alkalmazás, mellyel repülős tudástárat és kvízjátékot is kapunk.
Egyre több légi utas visz táblagépet a fedélzetre. A trendben a légitársaságok is meglátták a lehetőséget: az utas által biztosított eszköz számukra nemcsak egy tartalommal célozható fedélzeti felületet jelent, hanem remek lehetőséget a spórolásra. Utasként pedig azt vehetjük észre, hogy egyre komolyabb szolgáltatást biztosítanak számunkra a levegőben a cégek, akik egyébként saját munkatársaikat is a tabletek használatára nevelik.
A Wizz Air megnyitja az első diszkont útvonalat Grúzia és az Európai Unió között, valamint bővíti az Ukrajnából Grúziába irányuló járatait.
Bár felszálláskor minden légitársaság stewardessei kikapcsoltatják a mobilt, jóval felszállás előtt, a repülőjegyek lefoglalásánál jó szolgáltatot tehet a készülék, már a régió legnagyobb fapadosaként üzemelő Wizz Airnél is - a cég most mutatta be iPhone-os alkalmazását.
A Google három vezetőjének összesen nyolc magánrepülője van, többek között ezek is használják majd az 120 ezer négyzetméteren elterülő létesítményt.
Weboldalának mobiltelefonra optimalizált felületét és telefonos alkalmazásait is átdolgozta a légitársaság. Új dizájnt és új funkciókat is kaptak.
A második legnagyobb európai fapados légitársaság erősen kezdte ez évet, de nem olyan erősan, amennyire az előzőt befejezte.
A Malév egy évvel ezelőtt fejezte be a repülést, a vállalat felszámolása tavaly február 14-én kezdődött, és azóta is tart. A hitelezők összesen hozzávetőleg 170 milliárd forintot követelnek a volt nemzeti légitársaságon.
A hangsebesség 24-szeresével repülhet az újfajta, futurisztikus repülő, első kereskedelmi útját 2050-re valószínűsítik. Maximális sebessége a Concorde-énak tízszerese.
Felfelé módosította profitvárakozásait a Ryanair, a vezető európai falapdos légitársaság korábban vártnál is nagyobb nyeresége mögött a skandináv uticélok drágulása áll.
A korábban tavaly szeptemberre, majd idén márciusra datált indulás helyett most áprilisra teszik egyes hírek az új magyar légitársaság, a HWA indulását. A társaság képviselője szerint még ebben az évben elstartol.
Az amerikai közlekedésbiztonsági hivatal, a TSA (Transportation Security Administration) döntése nyomán 2013. június 1-ig az összes olyan testszkennert kivonják a használatból az USA repülőterein, amelyek a kelleténél több részletet felfedve, képesek az utasokat virtuálisan meztelenre vetkőztetni - írja a TTG Hungary-re hivatkozva az AIRportal.hu.
Az amerikai légügyi hatóság (FAA) döntését követően az egész világon földre parancsolták a Boeing 787-8 Dreamliner utasszállító repülőgépeket. A sorozatos meghibásodások és a két, januári tűzeset vezetett az amerikai gyártó új típusának ideiglenes repülési tilalmához. A légitársaságok ezzel együtt kiállnak a Dreamliner mellett.