Biri verekedés: a jegyző szerint az eddig áldozatnak tartott férfi támadt rá, ő csak védekezett a bottal
Az esetet állítólag többen látták, már a rendőrség is vizsgálódik.
Az esetet állítólag többen látták, már a rendőrség is vizsgálódik.
Magyarország legversenyképesebb turisztikai terméke 1993 óta van velünk, de nem látszik rajta. Az ország legnagyobb falunapja idén is hozza a kötelezőt, és még egy kicsit. Az idei fesztivál itala: a víz.
Gulyás Gergely szerint belőle nem lesz belügyminiszter, Orbán Balázs meg arról nem tud, hogy külügyminiszter lesz. Őket, valamint Németh Zsoltot, Kocsis Mátét és Navracsics Tibort kérdeztük a Tusványos-fesztivál harmadik napján az Erasmus-ösztöndíjakról, a svéd NATO-csatlakozás ratifikálásáról, kormányzati személycserékről, sikereikről és kudarcaikról.
Tibor missziója a hucul lovak megmentése. Övé a leggazdagabb génállományú hucul ménes az egész világon. A huculokat sokan a Kárpátok pónijaként is szokták emlegetni. Nemrég még a kihalás fenyegette őket, és Tibor a bakonyi Tűzkövesbörc tanyán azon dolgozik, hogy ez többé ne legyen így. A Deutsche Welle riportja.
Kétféle ember él Ukrajnában: aki már szolgált katonaként a háborúban, és aki még nem. A két oldal pedig soha nem fogja megérteni egymást. Artyom Gyenyiszov, az ukrán veteránokat segítő civil szervezet vezetője szerint hamarosan akár másfél millió veterán is élhet majd az országban, akik közül sokan nehezen találják az értelmet az életükben, miután a hazájukat védték.
Kihantolt tömegsír, golyónyomok, szénné égett fekete lakóházak mellett próbálnak felejteni Bucsában, Irpinyben és Borogyankában. Kijev környékén az oroszok nemcsak halottakat és traumát hagytak maguk után, egy év elteltével a táboruk és ellátmányuk is ott hever még az erdőben. Meglátogattuk az ukrán elővárosokat, ahol a helyiek a politikát a templom kertkapuján kívül hagyják, még akkor is, ha a magyar kormányról van szó.
Richard Quest szerint Orbán a tűzzel játszik Ukrajna ügyében.
Ferenc pápa a három napos budapesti látogatásán leckét adott kereszténységből az ájtatoskodóknak, a Kossuth téri misén pedig a többi között arról beszélt, hogy legyünk nyitottak és befogadóak egymás felé, majd Szűz Máriához fohászkodva azt mondta, "tekints különösen a szomszédos, meggyötört ukrán és az orosz népre, neked szentelt népeidre." Kiderült, titkos békemisszióban is benne van a pápa, és nem csak Orbán Viktorral találkozott, hanem Hilarion metropolitával is. Sokaknak óriási élmény volt Ferenc pápa látogatása, ami tele volt apró, kedves pillanatokkal is. Ezekből válogattunk most.
A Magyarországról szóló riportfilmből az oroszok megtudhatták, a magyar társadalomban erősen él a gondolat, hogy vissza kellene szerezni a határon túli területeket.
Az oroszok téli offenzívája elakadt, hamarosan az ukránok indíthatnak ellentámadást. Míg Zaporizzsja várja a remélt fordulatot, Kijevben teljes a titkolózás. Az információhiányban egyre erősödik az ukrán nacionalizmus, ami az orosz nyelvvel és egyházzal szemben határozza meg magát, és az egység hónapjai után megosztják az egész országot.
Mennyire valós a kép, hogy Párizs utcáit estéről estére felgyújtják az Emmanuel Macron nyugdíjreformja ellen tüntetők? Kollégáink visszatértek a francia fővárosból, közéleti podcastunkban pedig elmesélik mindazt, amit ott láttak.
Hónapok óta sztrájkolnak Franciaországban a nagy vitát kavaró nyugdíjreform miatt, az elmúlt két hétben pedig többször is összecsapásokkal végződtek a tüntetések. Párizsban követtük a tiltakozásokat, és megnéztük, valóban annyira erőszakosak-e a tüntetések, mint ahogyan az itthonról tűnik.
Az idei, 41. Magyar Sajtófotó Pályázatra 269 fotográfus 2443 pályaművel nevezett, összesen 6810 fotó érkezett be, ezek száma ezerrel haladta meg a tavalyit. A pályázat anyagából áll majd össze a 41. Magyar Sajtófotó Kiállítás, amelynek ünnepélyes megnyitása a tervek szerint, 2023. április 12-én lesz a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban. A tárlatot egyszerre egyidőben, az ország több városában, vándorkiállításon is bemutatják.
Kadétokkal beszélgettünk a Magyar Honvédség toborzókampányának nyitónapján.
Az ember akkor is újságíróként látja a világot, amikor nem újságíróként tekint rá? Mi történik, ha azért megy, hogy kikapcsolódjon, de a világ ezt nem hagyja? Mi formáljuk a híreket vagy azok formálnak minket? Szuvenírként ezeket a kérdéseket hoztam haza 2022 két meghatározó nyaralásából. Két olyan helyről, ahová gondolkodás nélkül visszatérnék bármikor, bármi ellenére.
Türelmes és segítőkész emberek, akiknek van idejük 110-zel menni az autópályán és megállni egy kávészünetre, lenyűgöző tisztaságú, széles és jó levegőjű utcák egy főváros közepén, és egy alig helytálló stigma az árakról. Ha 2018-ban még no-go zóna volt, ahogy azt a propaganda állította, 2022-re teljes fordulatot vett Stockholm. Úti beszámoló.
Úgy működik az embercsempészet, mint egy utazási iroda. Kiderítettük, milyen jogsértőnek tűnő módszerekkel dolgoznak a határon a polgárőrök, és miért fekvőtámaszoznak a csempészek a határon. Riport a szerb-magyar zöldhatárról.
Felesleges pénzkidobás, sőt történelemhamisítás és politikai ámokfutás folyik a Budai Várban, vagy értő restauráció, amivel végre begyógyulnak a háborús sebek? Erre keresi a választ a HVG kétrészes dokumentumfilmje a várnegyed tucatnyi helyszínén, olyan terekben is, ahová a hétköznapi látogatóknak eddig nem volt bepillantásuk. Az első epizódban az újjáépült Szent István-terem, a Lovarda és a Főőrség laktanyája mellett a Palota visszabontása és további sorsa kerül a középpontba.
Míg Herszonban a felszabadulást ünneplik, Kijevben nem érezni a háború eddigi legnagyobb győzelmének örömét. Hosszú harcra, véget nem érő védekezésre készülnek. Az ukránok meghalni is készek a „továbbrugdosott demokráciájukért”. És ezt bizonyítani is kénytelenek.
Ukrajna hatalmas árat fizetett, hogy elérje Herszon november 11-ei felszabadítását. A HVG tudósítójának a kijeviek arról is beszéltek, meghalni is képesek a "továbbrugdosott demokráciájukért".