A Honda kitalálta a megoldást az elektromos autók hatótáv-problémájára: a dodzsemet
A japánok ötlete felvet néhány kérdést.
A japánok ötlete felvet néhány kérdést.
Újfajta mutyi? Pénzcsomagolás nejlonzacskóba? Egyik sem.
Beperelte a Samsungot a Huawei, mert szerintük a Samsung készülékei számos Huawei-szabadalomnak minősülő technológiát alkalmaznak.
Az uniós bírósági főtanácsnok szerint törölni kell a Rubik-kocka formáját ábrázoló európai uniós védjegyet – közölte a luxembourgi székhelyű Európai Unió Bírósága szerdán.
Tavaly több mint 218 ezer szabadalmi kérelmet adtak be a genfi székhelyű világszervezethez – ebből majdnem 4000 a kínai információs és kommunikációs technológiai cég nevéhez kötődik. 2014-ben is a Huawei volt a listavezető.
A francia Matheiu Flamini nem csak a gyepen jeleskedik, de hét éve társtulajdonosa egy cégnek, amely kifejlesztett egy olyan egyedülálló eljárást, amellyel nagy mennyiségben lehet előállítani levulinsavat, amellyel kiváltható a kőolaj és annak minden formája.
Akár 6 millió forint összegű vissza nem térítendő uniós támogatás nyerhető a szellemi alkotások hazai és nemzetközi iparjogvédelmi oltalmának megszerzéséhez és fenntartásához.
Pert nyert a TASZ abban az ügyben, amelyben a szabadalmi hivatal honlapján szabadalmi bejelentések váltak elérhetővé, mégis azt az illetőt perelték be, aki a hibára rávilágított.
Ingyenes segítséget nyújt a Szegények szabadalma elnevezésű program kreatív feltalálók számára a szabadalmi bejelentés előkészítéséhez.
Érvénytelennek nyilvánította a Nespresso kávéfőző gépek kapszulakezelő mechanizmusának szabadalmát a német szövetségi szabadalmi bíróság (Bundespatentgericht) Münchenben.
Egy ország számára a szabadalommal védett innováció jövedelmező, mert csak ezeknél várható a K+F ráfordítások megtérülése, azonban Magyarországon a költséges eljárási díjak miatt évek óta csökken a szabadalmi bejelentések száma.
Nem védheti le a Tesco az arculatát alapjaiban meghatározó kék-fehér sávokat, mert túl egyszerű a motívum – így döntött a brit szabadalmi hivatal.
A Vasembert filmvászonra ihlető Elon Musk a Szilícium-völgy egyik legérdekesebb alakja, akiről már biztosra vehető, hogy az internetes fizetés és az űrutazás után az elektromos autók iparágát is forradalmasítja. A napenergiával tölthető Tesla modellekkel olyan fejlődési tempót diktál, amelyet nehezen tudnak követni, a környezetet kímélő jármű ráadásul az Apple érdeklődését is komolyan felkeltette. Megmutatjuk miért.