#szakma



Eltűnő szakmák: „Cipésznek már tanulni sem lehet
 

Eltűnő szakmák: „Cipésznek már tanulni sem lehet" – Nagyítás-fotógaléria

Hajmási Ibolya édesapja is cipész volt, ő is az lett, sőt, férjével is a kaptafa mellett ismerkedtek meg. A rendszerváltás után saját boltot nyitottak. Sokáig maguk is készítettek cipőt, de miután cipészmester férje meghalt, Ibolya már csak javítást vállal. Azt mondja, még néhány évig javítgatja a lábbeliket, aztán fiára hagyja a műhelyt. Ibolyáról ezúttal rendhagyó módon nem hagyományos fotógalériát, hanem egy hangos galériát készítettünk, amely videóként nézhető meg.

hvg.hu hvg.hu

„Túl jól néz ki ehhez a munkához”
 

„Túl jól néz ki ehhez a munkához”

A vonzó külső csökkenti annak esélyét, hogy egy csinos nő egy férfiasnak mondott szakmában el tudjon helyezkedni - derül ki egy tanulmányból, amelyről internetes oldalán a Reuters is beszámol.

hvg.hu hvg.hu


Újszerű munkahelyteremtés
 

Újszerű munkahelyteremtés

Nyugati mintára hazai sajtút-állomásokból álló hálózat kiépítését tervezi a Kis-, Közép- és Agrárvállalkozók Országos Szolgáltató Egyesülete. A sajtút kiépítésének célja a sajtkészítő szakma megismertetése mellett új munkahelyek teremtése.

unknown unknown

Mennyit keres egy pályakezdő tanár és egy fodrász?
 

Mennyit keres egy pályakezdő tanár és egy fodrász?

Magyarországon alacsony a presztízse a szakmunkásképzésnek, a hozzáértők szerint ráadásul a szakiskolák ontják a képzetlen tanulókat. Diplomásokból túlkínálat van. Ugyanakkor, ha összehasonlítjuk egy pályakezdő tanár, vagy jogász fizetését mondjuk egy versenyszférában elhelyezkedő szobafestő-mázolóéval, megdöbbentő különbségekre bukkanunk.

hvg.hu hvg.hu