Vajon ki mondhatta, hogy az országa és Oroszország együtt legyőzhetetlen harcostársak?
Ilyet nyilvánosan még Szijjártó Péter sem merne állítani, úgyhogy a megfejtés: Kim Dzsong Un.
Ilyet nyilvánosan még Szijjártó Péter sem merne állítani, úgyhogy a megfejtés: Kim Dzsong Un.
Nem valószínű, hogy törvény lesz belőle.
Az amerikai kormányzati büntetőintézkedést indokoló dokumentumból kiderül, hogy a két vállalkozás többi között részt vett bányászatban használt vegyszerek importjában, amelyet a Wagner-csoport számára juttatott el, valamint bányaterület-fejlesztésében.
Dmitrij Peszkov úgy véli, hogy azért sújtják ezzel a magyar miniszterelnököt, mert a saját országa érdekeit képviseli.
Antony Blinken úgy fogalmazott: elszánta magát, hogy lépéseket tesz a törvényszék alapvetően rossz irányba mutató döntése ellen.
Nem számítottak az elemzők ekkora növekedésre.
A szankcionált Gyeripaszkával való üzletet már nem tudták támogatni az osztrák hatóságok.
Az Európai Bizottság javaslata szerint be kéne tiltani az orosz LNG EU-s kikötőkből való továbbhajóztatását, célponttá válna három új orosz LNG-létesítmény, az uniós tagállamok viszont saját felhasználásra továbbra is vehetnék a cseppfolyós gázt Oroszországtól. A tervek tabut döntenek, de még így is viszonylag puhának tűnnek, pedig, ha bekerülnek a most tárgyalt, 14. szankciós csomagba, komoly következményekkel járhatnak az orosz gazdaságra.
Az OTP a harmadik legnagyobb nyereséget könyvelte el az orosz piacon az uniós székhelyű pénzintézetek közül, a 2021-es 128 millió eurós adózás előtti profitját 338 millióra növelte, a teljes OTP-csoport konszolidált nyereségének 9,6 százalékát adta az orosz piac. Az EKB azonban ráncolja a szemöldökét.
Peking állítja: Kína nem támogatja Oroszországot az ukrajnai háborúban.
A tervek szerint elsősorban az LNG uniós kikötőkből való továbbértékesítését sújtaná az új rendelkezés, illetve három új orosz terminálra vetne ki behozatali tilalmat.
A teherszállítóra az USA is szankciókat vetett ki.
Minden valószínűség szerint az észak-koreai szakemberek kínai közvetítéssel vehettek részt a munkálatokban, bár Peking ezt tagadja.
Vaszilij Nyebenzja orosz ENSZ-nagykövet már a szavazás előtt kijelentette: a nyugati országok meg akarják fojtani Észak-Koreát, és már bebizonyosodott, hogy az észak-koreai nukleáris program ellenőrzését célzó szankciók a valóságtól elrugaszkodottak és jelentéktelenek.
A külügyminiszterek csúcstalálkozóján videókapcsolaton keresztül részt vesz Antony Blinken amerikai és Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter is.
Az amerikai pénzügyminisztérium közölte, hogy a Cytrox Holdings Zrt.-t a Predator nevű kémszoftver fejlesztéséért szankcionálta.
Az egykori szovjet tagállamok szép nyereséget vágnak zsebre azzal, hogy felárral adják tovább a szankciós árukat Oroszországnak, amely mind jobban megérzi a modern technológia hiányát.
A WTO szabályainak megsértésével vádolja Kína az Európai Uniót és Nagy-Britanniát épp egyidőben a Világkereskedelmi Szervezet közgyűlésével, melyet Abu Dhabiban rendeznek meg.
Az uniós nagykövetek megegyeztek az Oroszországgal szembeni, 13. szankciócsomagban, amely hivatalosan az orosz invázió második évfordulóján, február 24-én lép majd életbe. Az új csomagot Magyarország is támogatta.
Josep Borrell, az unió külügyi főlépviselője úgy fogalmazott, hogy a 26 tagállam egy „azonnali humanitárius leállást” sürgetnek, ami egy tartós tűzszünethez vezetne.