Újabb két ember halt meg Amerikában a fertőző szemcseppek miatt – ezt lehet tudni eddig a fertőzésről
Az Egyesült Államok 16 államában 68 olyan beteget találtak, akik szemcseppet használva fertőződtek meg a Pseudomonas aeruginosa nevű baktériummal.
Az Egyesült Államok 16 államában 68 olyan beteget találtak, akik szemcseppet használva fertőződtek meg a Pseudomonas aeruginosa nevű baktériummal.
Egy ember meghalt, nyolcan elvesztették a látásukat, négynek orvosi úton kellett eltávolítani a szemét a fertőzés miatt.
Az achromatopsiában, vagyis a teljes színvakságban szenvedő fiatalok számára jelenthet gyógymódot egy új amerikai génterápia.
Az Európai Űrügynökség Mars Express nevű szondája még áprilisban készített képet a bolygó egyik kráteréről.
Norvég és japán pszichológusok egy újfajta optikai csalódást vizsgáltak, ami az emberek túlnyomó többségéből ugyanazt a reakciót váltja ki.
Ha tart a szemének öregedésétől, akkor érdemes figyelembe vennie a belső biológiai óra, a cirkadián ritmus jelzéseit, derül ki egy új kutatásból.
Kínai tudósok olyan okos kontaktlencsét fejlesztettek ki, amely automatikusan adagolja a gyógyszert a vakságot okozó szembetegség, a glaukóma, azaz a zöld hályog kezelésére.
Amerikai kutatók egy csoportja képes volt orvosi műszerekkel érzékelhető jeleket mérni elhunyt páciensek retinasejtjeiben.
Zac Morey bal szeme azután kezdett el bedagadni, hogy a koronavírustesztje már negatív volt.
A brit University College London kutatói szerint ha a szemet heti egy alkalommal mélyvörös fény éri, sokat javulhat az időskori látás.
Vitathatatlanul kényelmesek a progresszív lencsés szemüvegek, ugyanis szemüvegcsere nélkül lehet élesen látni közelre és távolra is. Az egyik tudományos magazin annak járt utána, milyen hatással vannak a szemre az ilyesfajta lencsék.
A világon elsőként ültettek be indukált pluripotens őssejtekből (iPS) származó látósejteket pigmentáris retinadegenerációban szenvedő páciens szemébe egy japán kórházban.
Fontos dimenziók veszhetnek el az emberi kapcsolatokból a járvány miatti kötelező távolságtartás okán – hangsúlyozzák azok a szakemberek, akik az utóbbi években új fénybe helyezték a pupilla szerepét a kommunikációban.
A koronavírus járvány során megugrott a képernyő előtt töltött időnk, ezért jó, ha tudjuk, milyen lépéseket tehetünk szemünk egészségének megóvása érdekében. Lássuk, mire érdemes figyelni.
Ujját a krokodil szemébe nyomva menekült meg a hüllőtámadástól egy ausztrál férfi.