Meghalt a 2016-os törökországi puccs szervezésével vádolt Fethullah Gülen
Az egykor Erdogannal szövetséges vallási vezető 83 éves volt.
Az egykor Erdogannal szövetséges vallási vezető 83 éves volt.
Csak az ellenzék támogatásával sikerülthet - erre esély is mutatkozik -, hogy A török elnök átszervezze a hírszerzés és a vezérkar ellenőrzését úgy, hogy közvetlenül az államfőnek tartozzanak felelősséggel.
Ezer kormánypárti demonstráló élteti a török elnököt Isztambulban négy nappal a levert puccskísérlet után. A tüntetők halálbüntetést követelnek.
A török kormány ragaszkodik Fethullah Gülen kiadatásához, állítólag bizonyítékokat is beterjesztettek arról, hogy a muzulmán hitszónok felelős a péntek éjjeli puccsért.
Őrizetbe vették Törökországban azt a két pilótát, aki tavaly novemberben lelőtt egy Szu-24-es orosz bombázót - erősítette meg kedden Bekir Bozdag török igazságügyi miniszter a Habertürk tévében.
A puccs reggelre elbukott, a 20. századi minták alapján lázadó tisztek nem számoltak a 21. század kommunikációs hálózatainak erejével, amelynek segítségével Erdogan elnök segítségül hívta híveit. Erdogan a jelek szerint megőrizte hatalmát, a terrormerényletek és a megosztottság sújtotta Törökország azonban egyre kiszámíthatatlanabb jövő elé néz, ami a háborúk sújtotta térséget még ingatagabbá teszi.
Erdogan politikájának ellenzői közül egyre többen vélik úgy, hogy a pénteki puccs csupán az elnök hatalmi pozíciójának megerősítését célozta és nem más áll mögötte, mint maga Erdogan.
Szombat hajnalra leverték Törökországban a hadsereg péntek este indított puccskísérletét. A kezdetben még ismeretlen helyen lévő Recep Tayyip Erdogan elnök hajnalban visszatért hivatalába. Szombat délig már csaknem háromezer puccsistát vettek őrizetbe. A kormányfő a halálbüntetés visszaállításáról beszélt. Az USA és az EU is kiállt a kormány mellett, amelyet a lakosság és a katonaság, illetve a rendőrség hozzájuk hű erői mentettek meg.