#tüntetés

Tüntetők várták Lázárt a hódmezővásárhelyi közgyűlésben - videó
 

Tüntetők várták Lázárt a hódmezővásárhelyi közgyűlésben - videó

A demonstrálók arra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy a fideszes önkormányzati többség el próbálja lehetetleníteni az ellenzéki tüntetéseken felszólaló polgármester munkáját. Sérelmezik azt is, hogy régen járt Lázár a városházán. A közgyűlés kezdete után majdnem két órával érkezett csak meg Lázár János, aki kezet is fogott Márki-Zayjal.

hvg.hu hvg.hu




Kifulladt a kormányellenes tüntetéssorozat, és Orbán sem segít eddig rajtuk
 

Kifulladt a kormányellenes tüntetéssorozat, és Orbán sem segít eddig rajtuk

A harmadik Fidesz-kétharmad gyors egymásutánban háromszor is utcára vitte az embereket, először egy héttel a választások után, utoljára akkor, amikor esküt tett Orbán. De azóta nem hallani arról, hogyan tovább. A kormányfő eddig nem segített azzal, hogy kiprovokálta volna az ellene irányuló tüntetést. Talán majd a Stop Sorossal. Ez a hvg.hu heti politikai elemzése.

Tóth Richárd Tóth Richárd


Feszült a helyzet Gázában a vérfürdő után, a palesztinok már Ciszjordániában is tüntetnek
 

Feszült a helyzet Gázában a vérfürdő után, a palesztinok már Ciszjordániában is tüntetnek

Miközben Gázában eltemették a hétfői izraeli–palesztin összecsapások 58 halálos áldozatainak egy részét, a határon álló fal mindkét oldalán újabb összecsapásokra számítanak, bár valószínű, hogy az összecsapások hevessége nem éri el a hétfőiekét. A hangulatot jellemzi, hogy Gilád Erdan izraeli belbiztonsági miniszter szerint a tüntetések leállítása érdekében fel kell újítani az övezetet irányító, iszlamista Hamász vezetői ellen a likvidálások politikáját. Az Izraeli hadsereg kedden több Hamász-célpontot is támadott, már Ciszjordániában is palesztin tiltakozások kezdődtek.

hvg.hu hvg.hu



Ádert óvhatta a titokzatos fegyveres a Parlamentnél
 

Ádert óvhatta a titokzatos fegyveres a Parlamentnél

Az ismert hatósági egyenruháktól elütő ruházatú, az amerikai magánhadseregek kelléktárában látott taktikai felszerelést viselő férfi vigyázta a köztársasági elnök épségét a keddi tüntetések idején – írja a Népszava.

hvg.hu hvg.hu



Vihar csapott le a Kossuth téri ellenzéki tüntetőkre a demonstráció végén
 

Vihar csapott le a Kossuth téri ellenzéki tüntetőkre a demonstráció végén

A keddi második tüntetésre a Facebookon majdnem 10 ezren jelezték részvételüket, ötször annyian, mint a délelőttire, amelyet a parlament alakuló ülésével egyszerre tartottak. Azt eredetileg nem lehetett volna a Kossuth téren tartani, de végül a rendőrség váratlanul feloldotta a zárást. Este ilyen gond nem volt, a szervezők színpadot is állíthattak a téren.

hvg.hu hvg.hu



Letették az esküt a képviselők, a Kossuth téren folytatódott a tüntetés
 

Letették az esküt a képviselők, a Kossuth téren folytatódott a tüntetés

Fordulatosan kezdődött az élet a Kossuth téren: a beígért kordonoknak nyomuk sem volt, a TEK-esek sem zárták le a környéket, az ellenzék kordonbontás helyett egyszerűen bevonult dolgozni Orbán és Kövér parlamentjébe. Az Alkotmány utcánál gyülekező tüntetőket először az előzetes közlésnek megfelelően nem engedték be a Kossuth térre, aztán mégis. Tudósításunk a helyszínről.

hvg.hu hvg.hu