Így (nem) tájékoztat a közmédia: Orbán faültetése jöhet, a tüntetés már nem
Több percet áldozott az M1 Híradója, hogy bemutassa, mi mindenről volt szó Izraelben. Vagyis majdnem.
Több percet áldozott az M1 Híradója, hogy bemutassa, mi mindenről volt szó Izraelben. Vagyis majdnem.
A miniszterelnök épp a Jad Vasem intézetből távozott, ahol leckét kapott a holokauszt történelmi igazságáról és Horthy Miklósról is. Ezután állták el az útját a tüntetők.
A parlamenti képviselők fizetésemelését fogcsikorgatva megszavazták a képviselők, az otthonápolást viszont a kormány nem hajlandó teljes értékű munkaként elismerni. Ezért július 20-án újabb tüntetés lesz az Emmi előtt, ami mögé a TASZ is beállt.
Egyelőre kéréssel fordultak a kormányhoz.
A 44 éves kongói nő a szobor talapzatáig jutott, órákig nem volt hajlandó lejönni onnan. Végül a rendőrök cibálták le.
A Társaság a Szabadságjogokért szerint a gyülekezési törvény módosításával az ellentüntetéseket is korlátozná a kormány. Egy éves szabadságvesztést kockáztat, aki egy gyűlést súlyosan megzavar.
Rasszista és szexista kijelentéseket tett a rendőrökre, majd többször arcukba fújta a cigarettafüstöt.
Az átlagéletkor határáig tolnák ki a nyugdíjkorhatárt
Nemcsak beigazolódtak, hanem túl is teljesültek a hvg.hu-nak az alaptörvény közelmúltbeli módosításakor nyilatkozó alkotmányjogászok félelmei az új gyülekezési törvény tervezetével. A kedden benyújtott törvényjavaslat legnagyobb baja a szakértők szerint, hogy fikciókra alapozva szűkítheti a szabad gyülekezés lehetőségét.
Az új gyülekezési törvény két embertől számítja a gyűlést, és azt is kimondja, hogy betiltható egy tüntetés, ha a közlekedés rendjének sérelmével jár.
A 2006-os kormányellenes tüntetések 120 főnyi károsultja kaphat kártérítést az Igazságügyi Minisztériummal kötött egyezségük eredményeképpen.
Múzeumi dolgozók tüntettek, a szerintük megalázóan alacsony fizetések miatt tegnap Pécsen a Múzeumok Éjszakáján.
Ez volt messze a legnagyobb Brexit-ellenes demonstráció Londonban a 2016-os referendum óta.
A Momentum szervezett tüntetést a Magyar Tudományos Akadémia függetlenségének megőrzéséért az MTA épületéhez azután, hogy a kormány a költségvetésének jó részét magához vonná. Az eseményen több százan vettek részt.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete az alkotmánymódosítás napján, szerdán délután 3-kor tüntet a Kossuth téren, a Parlament előtt.
„Tavaly ilyenkor csaknem százezren vonultunk utcára a CEU-ért. Most, egy évvel később, az Magyar Tudományos Akadémia, és a magyar tudományos élet függetlensége a tét” – írja a párt.
A BRFK korábban azt mondta, idén újra kordonok közé szorítják a menetet.
Eddig nem sikerült összeülnie a volt miniszternek, vásárhelyi erős embernek és az ellenzéki győzőnek, csak a bohózatig jutottak.
A szélsőjobboldali Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom ellenállásra szólított fel az idei Budapest Pride ellen.
Az ügyészségek és titkosszolgálatok visszaélései, a választói legitimitás nélküli "párhuzamos állam" ellen szervezett nagyszabású tüntetést szombat este Bukarestben a román kormány vezető erejét képező Szociáldemokrata Párt (PSD), melyhez a kisebbik kormánypárt, a liberális ALDE is csatlakozott.