Ha így rejti el a mappáit, senki sem talál rájuk
Bizalmas adatokat őrizhetünk egy-egy mappában, amelyeket olykor még a családtagjaink elől is titkolnánk. Megmutatjuk, hogyan rejthetjük el ezeket.
Bizalmas adatokat őrizhetünk egy-egy mappában, amelyeket olykor még a családtagjaink elől is titkolnánk. Megmutatjuk, hogyan rejthetjük el ezeket.
Laborc Sándor szerint „a lényeg a festék mögött maradt", vagyis a 2008-as beszélgetésekről szóló dokumentumokban nem szereplő, illetve kitakart részek jelenthetik az ügy lényegét – olvasható a Népszava szerdai számában. Közben a nemzetbiztonsági bizottság honlapján is közzétették a Portik Tamás és Laborc Sándor közötti beszélgetések leiratát, amelyek titkosságát hétfőn oldotta fel az Alkotmányvédelmi Hivatal.
Nem tartja indokoltnak a titkosítás fenntartását a Laborc-Portik-találkozókról szóló dokumentumok ügyében az a szakértői bizottság, amelynek tagjai a Belügyminisztérium szerint szakmai szempontból vizsgálták az adathordozók minősítését. A tárcától kedden közölték, hogy Pintér Sándor miniszter elküldte a parlament szakbizottságának a bizottság jelentését.
A magyar feltalálók által alapított Tresorit szoftvere egy új titkosítási módszerrel biztonságossá teszi a felhőalapú fájlmegosztást. A cég most 380 millió forintos befektetést kapott az Euroventures IV kockázati tőkebefektető alaptól és kilenc magánbefektetőtől. A megosztható titkosítást használó felhőalapú fájlszolgáltatás területén eddig nem állt rendelkezésre a biztonsági szakembereket megnyugtató megoldás.
Titkos beruházás keretében építtetné meg a Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek otthont adó campust a kormány, amely az egyetemi városrész egy 30 milliárdos beruházását nemzetbiztonsági okokra hivatkozva akarta titkosíttatni.
A 2001. szeptember 10-i nemzetbiztonsági kabinet üléséről nem készült szó szerinti jegyzőkönyv, csupán emlékeztető. Ebből viszont nem derül ki, miért döntöttek az F-16-osok helyett a Gripenek lízingeléséről. Az ellenzék ugyanakkor azt is kifogásolja, hogy a szerződés-módosításról minden előzetes egyeztetés nélkül döntött a Honvédelmi Minisztérium.
Feloldották a Gripenek beszerzéséről szóló feljegyzés egy részét; a 2001. szeptember 10-i nemzetbiztonsági kabineti ülésen elhangzottak majd 11 éve titkosak, most csak azt az emlékeztetőt tárták a nyilvánosság elé, amely az ülés rövid áttekintése.