Egy új tanulmány szerint a koronavírus elleni vakcinák csak rövid időre zavarhatják meg a menstruációt, de nem mindenkinél
Az oltásellenesek körében terjesztett propaganda azonban felerősítette a félelmeket.
Az oltásellenesek körében terjesztett propaganda azonban felerősítette a félelmeket.
Sok tudós vallja, hogy az embernek más bolygókon is meg kell vetnie a lábát, de együttlét nélkül erre aligha van esély. Márpedig ez az, amit egyáltalán nem ajánlanak az űrhajósoknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy a világ eddigi legsúlyosabb nukleáris balesete evolúciós folyamatokat indított be azoknál a békáknál, amik a csernobili erőmű környékén fordulnak elő.
A Föld öreg szomszédja, a Hold több milliárd éves, de lehetséges, hogy a kialakulásával kapcsolatos eddigi elméletek hibásak.
A kardszárnyú delfinek a kutatók szerint rendkívül kíméletlen vadásztechnikával rendelkeznek. Egy új videónak köszönhetően most már szemmel látható bizonyíték is van erről.
Egy, a Blood című folyóiratban csak nemrég közzétett kutatás enged betekintést a vércsoportok egy újabb, de kevéssé ismert típusába, az Er-be.
A tüdőrák sok országban vezető halálok a rákos megbetegedések között. Ráadásul olyan is akad, amely kifejezetten agresszív fajta. Ezek kezelésében is segíthet az úgynevezett CRISPR szerkesztési eljárással megtalált új gén.
Mindössze 352 kilométerre volt az Europa felszínétől a Juno űrszonda, amikor képeket készített a felszínéről.
Nicholas Reeves egyiptológus hosszú évek óta állítja, hogy Tutanhamon sírja valójában egy egész kamrarendszer. A kutatásnak most új löketet adhat néhány érdekes lelet.
Október 25-én a Nap bő harmadát kitakaró részleges napfogyatkozás figyelhető meg Magyarországról. A mintegy két órán át tartó jelenséget szabad szemmel és távcsővel is meg lehet majd figyelni a déli órákban – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló szerdán.
A látványos események igen gyakoriak a Nap felszínén, de ezeket nem mindig van lehetőségünk megfigyelni.
A kutatók új elméletet állítottak fel a Hold keletkezéséről, az égitest belső szerkezete is másmilyen lehet, mint eddig gondoltuk.
A Svéd Királyi Tudományos Akadémia döntése értelmében az idei kémiai Nobel-díjat Carolyn R. Bertozzi, Morten Meldal és K. Barry Sharpless kapta meg.
A jelek szerint három, vagy akár annál is több variáns fertőzheti az embereket az idei járványszezonban, azt viszont még nem tudni, hogy a kórházi ellátásra szorulók számát ezek növelni fogják-e.
Eddig úgy tűnt, meg kell barátkozni azzal, hogy a napelemek unalmasan szürkéskékek, esetleg fekete színűek. Azonban színesek is lehetnek, és még nagyobb teljesítményvesztéssel sem kell számolni. Kínai kutatók a természettől lesték el a megoldást.
A történelem egyik legjelentősebb társadalma több mint 3000 éven át létezett, habár belső és külső krízisek rendre megpróbálták kikezdeni. Az ókori Egyiptom előkelőségeiről már sokat tudunk, de vajon hogyan éltek a hétköznapi emberek – a köztisztviselő, az orvos vagy a gazda? Ennek járt utána a Viasat History legújabb dokumentumsorozata, az Ókori Egyiptom: Egy birodalom krónikái. A csatornánál ígérik, nemzetközi szaktekintélyek, légi felvételek, 3D-s grafikák és újrajátszások segítségével láthatjuk az ókori Egyiptom hétköznapjait.
Harminc éve, 1992. október 4-én halt meg Bay Zoltán magyar-amerikai fizikus, a múlt század egyik legkiválóbb tudósa, az első Hold-radar kidolgozója, aki először mérte meg pontosan a Föld–Hold távolságot.
Alain Aspect francia, John F. Clauser amerikai és Anton Zeilinger osztrák fizikus is meglepetéssel, de nagy örömmel fogadta a hírt, hogy úttörő kvantumfizikai kutatásaikért nekik ítélték az idei fizikai Nobel-díjat.
A német kutatók vizsgálata szerint ha valaki hosszú Covidtól szenved, akkor jó eséllyel a vele egy háztartásban élők közül valaki szintén hasonló tüneteket fog produkálni.
Nem látunk bele mások fejébe, de ez nem ok a kétségbeesésre.