„Nem tudom” – amikor ezt írja önnek válaszul a mesterséges intelligencia, az nagyobb dolog, mint gondolná
Hamarosan megeshet, hogy a használt chatbot egyszerűen annyit mond majd: „nem tudom”. És ez igazából jó dolog.
Hamarosan megeshet, hogy a használt chatbot egyszerűen annyit mond majd: „nem tudom”. És ez igazából jó dolog.
Úgy tűnik, a TikTokon található 100 legnépszerűbb, a mentális problémákkal foglalkozó videó több mint fele tartalmaz téves információkat, vagy nagyít fel olyan dolgokat, amik valójában nem is jelentenek problémát.
Nayib Bukele salvadori elnök a Fehér Házba látogatott, ahol Donald Trump fogadta. A találkozó utáni sajtótájékoztatón a tömegesen deportált bevándorlók mellett az orosz–ukrán háború is szóba került.
Kilmar Armando Abrego-Garcia 2019-ben kapott védett státuszt, amely elvileg megvédte volna attól, hogy hazaküldjék. Most El Salvador leghírhedtebb börtönében tartják fogva, az amerikai hatóságok pedig azt állítják, nem tehetnek érte semmit.
Több technológiai szakportál is arról írt a napokban, hogy a Microsoft kukázott egy csomó régebbi Intel processzort, és ezeket már nem támogatja a Windows 11 legújabb kiadása. A dolog azonban egy félreértésen alapul.
Néhány hónap alatt több botrányt is magáénak tudhat az Apple értesítéseket összegző mesterséges intelligenciája, ami adott esetben nem létező dolgokat hallucinál. Most a cég is megszólalt, de a fő változtatás a probléma gyökerét nem kezeli.
Az édesanya, aki megszülte és eddig nevelte a babát, megdöbbenését fejezte ki az ítélet miatt, és bejelentette, hogy fellebbeznek.
Szokatlan, aggasztó e-maileket kaptak sokan a napokban a Google-től, mely arról értesítette őket, hogy sikeresen hozzáadtak egy új bankkártyát a fiókjukhoz – úgy, hogy valójában nem tettek ilyet.
A rendőröknek sikerült elkapniuk a többszörös visszaeső férfit.
Soha többet nem tudnak a közgazdászok az emberekre úgy nézni, mint korábban – így méltatják az utódok a 90 évesen elhunyt Daniel Kahneman munkásságát. Ő volt az, aki megmutatta, hogyan bolyongunk a túl sok információ között, hogy milyen optikai csalódásokhoz hasonlító módon csap be minket a saját agyunk, vagy épp hogy miért hiszünk vagy nem hiszünk Istenben.
Nadzsíb Míkáti szívélyesen köszöntötte az első szőke nőt, aki a repülégépről leszállt.
Érdekes elmélet kapott szárnyra az elmúlt napokban, miszerint kiberbűnözők botnetet hoztak létre 3 millió okosfogkeféből, hogy ezek egyenként minimális, de összekapcsolva már jelentős kapacitását kihasználva indítsanak kibertámadást egy vállalat ellen.
A túszok nem élték túl a támadást.
Oxfordi kutatók szerint a mesterséges intelligencia gyakran hajlamos arra, hogy hamis információkat hitelesként tálaljon. Ez komoly problémát jelenthet a tudomány számára.
A vétlen sofőr és utasa szerencsére sérülések nélkül megúszták az ütközést, de az autó súlyos károkat szenvedett.
A férfi megkereste a BBC-t az elmaradt jogdíjak miatt, de nem kapott választ.
Az áldozatok hozzátartozói szerint az iráni hatóságok elfogadhatatlan döntést hoztak, hiszen alacsony rangú tiszteket ítéltek el, és nem az igazi felelősöket. A balesetben 176 ember vesztette életét.
Tévedésből több felhasználó is kisebb-nagyobb összeget kapott a Google Pay-számlájára, ráadásul azok sem jártak rosszul, akik időközben elköltötték azt. Valószínűleg egy belső tesztelési folyamat során történt hiba, így kerülhetett ki a felhasználókhoz az ingyen pénz.
Emlékezetes eredményeket mutathat az Amszterdami Egyetem (UVA) tudósainak legújabb tanulmánya, mely szerint nem csak a régi, de a viszonylag friss emlékeinkben is lehetnek tévedések, akár néhány másodperccel egy adott történést követően is.
Nem először tájékoztatja tévesen a nem támogatott számítógépek tulajdonosait a Windows 11-re frissítés lehetőségéről a Microsoft. És bár az üzenet alapján úgy tűnhet, tényleg kompatibilis az eszköz a legújabb operációs rendszerrel, gyorsan kiderül, hogy erről szó sincs.