Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Carlos Slim, a világ leggazdagabb embere nyolcmilliárd dollárt vesztett négy nap alatt a tőzsdék mélyrepülése miatt.
A Bloomberg hírügynökség szerint a mexikói milliárdos részvényportfoliója 11 százalékot vesztett az értékéből július 29. óta. Mindez az amerikai tőzsde irányadó mutatójának, a Standard & Poor’s 500 Index 7,1 százalékos veszteségénél is nagyobb mínuszt jelent.
Most „mindössze” 63 milliárd dollárja maradt a 71 éves Slimnek. Mexikó irányadó tőzsdeindexe, az IPC egyébként 7,4 százalékot veszített az értékéből, de a világ leggazdagabb embere azzal sem járt jól, hogy a peso 2,5 százalékot veszített az értékéből a dollárral szemben.
Slim cégei közül mindeközben hármat is töröltek az IPC indexből, ami súlyosbítja a milliárdos gondjait.
Mindazonáltal még nem kell annyira sajnálni a világ leggazdagabb emberét: az America Movil SAB, az amerikai félteke legnagyobb mobilcége, és Slim legkomolyabb érdekeltsége mindössze 6,9 százalékkal zuhant héten, ami relatíve jó eredménynek számít.
Slimék leányvállalata, a Telefonos de Mexico SAB pedig egyenesen 11 százalékkal emelkedett a tőzsdén, mert az anyacég felvásárlási ajánlatot tett a kisrészvényeseknek.
Ugyanakkor az America Movilkörül hosszabb távon gondok lehetnek, mert a mexikói versenyszabályozási hatóságok rossz szemmel nézik a cég 70 százalékos piaci részesedését az országban. Ennek hatására 21 százalékkal esett idén a cég értéke.
Végül is összességében, mexikói pesóban számítva Slim érdekeltségei 9 százalékkal érnek kevesebbet, ami nagyobb esés, mint az egész mexikói értékpapírpiacé.
Közben a mexikói tőzsde bejelentette, hogy kiejtik az IPC index kosarából Slim három cégét, a Grupo Financiero Inbursa SAB-t, az Inmuebles Carso SAB-t és a Grupo Carso SAB-t.
Az Inbursa, Slim pénzügyi szolgáltató cége e héten 8,7 százalékot zuhant, míg az ingatlanokkal foglalkozó Inmuebles Carso 11 százalékos mélyrepülésben van, ráadásul a Grupo Carso, a kiskereskedelmi és építőipari érdekeltségeket összefogó holdingcég 18 százalékkal esett.
Slimet egyébként másodszor nevezte meg a világ leggazdagabb embereként idén márciusban a Forbes magazin. A második és a harmadik helyezett az amerikai Bill Gates és Warren Buffett, akiknek a legnagyobb holdingjai Sliménél jobban teljesítettek a héten.
Gates Microsoftja ugyanis mindössze 5,3 százalékkal csúszott lejjebb az elmúlt napokban, Buffett Berkshire Hathaway Inc.-je pedig csupán 4,3 százalékos mínuszt könyvelhetett el az árfolyamot tekintve.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.
El lehet-e ítélni valakit egy fiatal lány haláláért, ha az illető a tett időpontjában egy másik kontinensen ült a számítógépe előtt?