Emelkedéssel zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 26,03 pontos, 0,13 százalékos emelkedéssel, 19.389,94 ponton zárt hétfőn.

  • MTI MTI
Emelkedéssel zárt a BUX

A részvénypiac forgalma 22,6 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest. 
 
Rózsa Balázs, az OTP Bank Nyrt. tőzsdei műveletek osztályának vezetője az MTI-nek elmondta: a pénteki amerikai, valamint a hétfői ázsiai gyenge zárások miatt szinte egész nap esett a BUX, azonban a záró szakaszban a Mol papírjaira érkezett nagyobb vásárlói kötés megfordította a trendet, így az index pozitív tartományban tudott zárni a hét első kereskedési napján.

Hétfőn szünetelt a tőzsdei kereskedés Londonban, ami miatt viszonylag alacsony forgalom mellett kötöttek üzletet a kereskedők. A régiós indexekhez képest jobban teljesített a BUX a záró szakasz emelkedése miatt, a lengyel és az orosz piac is jelentős mínuszban zárt, míg a cseh börze egész nap emelkedni tudott. 
 
Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője kiemelte: a Budapesti Értéktőzsde hétfői záró szakaszában látott emelkedést nem indokolta semmilyen makroadat, a magyar börze régiós társaitól teljesen eltérő módon fejezte be a kereskedést. 
 
A Mol árfolyama 360 forinttal, 2,48 százalékkal 14.900 forintra erősödött, 3,1 milliárd forintos forgalomban.  Az OTP részvények ára 30 forinttal, 0,62 százalékkal 4.900 forintra nőtt, forgalmuk 14,2 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 11 forinttal, 1,41 százalékkal 769 forintra csökkent, forgalma 2,1 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 950 forinttal, 2,44 százalékkal 38.050 forintra esett, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el. Szektortársa, az Egis 215,0 millió forintos forgalom mellett 210 forinttal, 1,07 százalékkal 19.910 forintra emelkedett.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.