#üzemanyag








Nem enged a kormány az üzemanyagárstopból, de várja a kutak javaslatait

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium nem tud arról, hogy lenne olyan kút, amelyik szüneteltetné a tevékenységét, miközben két hete jelent meg a sajtóban, hogy három üzemanyagtöltő állomás már bezárt. Az ITM arról sem tud, hogy átmenetileg nyilvántartott szolgáltatót jelöljenek ki benzinkút működtetésére.





Egyre több benzinkút kerül komoly bajba, de van, aki házhoz is szállítja az üzemanyagot

A benzinkutasok úgy látják, egy fillér tartalékuk sincsen már az üzemeltetőknek, hiába állítja ezt Varga Mihály pénzügyminiszter. A benzinárstop a kormánynak kedves gazdáknak is gondot jelenthet, a kisvállalkozók pedig kidőlhetnek. Egyre feszültebbek a benzinkutasok, mivel a kormányinfón azt is bejelentették, hogy a korlátozni nem lehet a megvásárolható üzemanyag mennyiségét, a bezáró kutakat pedig átveheti a Mol.