Nagy Feró Magyar Péterről: "Ügyesen csinálja a dolgát, ezért nem kell valakit megszólni"
A Nemzet Csótányának megváltozott a véleménye Magyar Péterről.
A Nemzet Csótányának megváltozott a véleménye Magyar Péterről.
Ez innentől nem one-man-show. Bármelyikük felér egy hajórakomány Deutsch Tamással.
A Magyar Péter-jelenségnek két üzenete van számunkra, írja vezetéskutató szerzőnk. Egyrészt, nem tudjuk érzelemmentesen, objektív módon leírni politikusainkat. Másfelől, éppen ezért a politikai küzdelem nem az elmékért, hanem a szívekért folyik. Vélemény.
Mikszáth Kálmán anno politikusi tapasztalattal felvértezve elemezte egyik kortársa pártalapítási kísérletét. De abban, amit az úgynevezett paróka-pártról írt, tévedett. Vélemény.
A NER-ből hosszú idő után kivált és azzal élesen szembeforduló Magyar fideszesből vajon őszintén demokrata lett? Milyen korábbi példákat látunk a Saulusból Paulusszá válásra a politikában? Sükösd Miklós véleménycikke.
Aki a Köztársaságot akarja visszaszerezni, az nem azonosíthatja Gyurcsányt Orbánnal, és nem akarhatja, hogy a demokratikus jogállamban élni akaró magyarok ne legyenek ellenségei a demokratikus jogállam elpusztítására törő magyaroknak, írja szerzőnk. Vélemény.
A Magyar Péter-jelenség nem önmagában áll. Sok mindenhez van köze a közelmúltból és a nem annyira közeli múltból. Vélemény.
Magyar Péter fellépése óta az agytröszt nem képes irányítani a közbeszédet, és mintha elporladt volna „a pillanat uralása”. Tamás Ervin véleménycikke.
Alekszej Navalnij pályája a mozgalmártól az elnök kihívóján át egy olyan szerepig terjed, amely jóval túlmutat a pártpolitikán, de a politikai ajánlattételen is. Az a közszereplő, a szimbólum, amivé vált, milliók tudatában a bátorság és derű, bizakodás és düh, az erő és félelem nélküli harc szinonimája. Író szerzőink a tragikusan elhunyt orosz ellenzékire emlékeznek.
Ha érzi a figyelmet, szaktudást, ha szellemes kampánnyal, egyéni figyelemmel és a gondjaira fókuszálva szólítják meg őt, és nem lózungok, torzsalkodások jutnak nekik, akkor mobilis lesz, írja az Orbán-rendszert elutasító választókról szerzőnk, Horn Gábor, a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke, aki véleménycikkében a március 15-i beszédeket, eseményeket is elemzi. Vélemény.
Vallás és politika kapcsolatát elemzi a szerző az ukrajnai háború és a hazai kegyelmi botrány nyomán, magyarázatot keresve arra, hogy miért vannak az egyházi, hívő oldalon olyanok, akik ilyenek felett hajlandók szemet hunyni. Azon túl, hogy mindez milyen közéleti erkölcsi bukásokat eredményez, van bibliai érv is az ember torkán politikai eszközökkel lenyomott keresztény evangéliumhirdetéssel szemben – írja Buda Péter nemzetbiztonsági elemző és külpolitikai szakértő, volt nemzetbiztonsági főtiszt.